Trwa ładowanie...
dk8neam

MSZ: rozmowy o polityce bezpieczeństwa z luksemburskim think-tankiem (komunikat)

...

dk8neam
dk8neam

12.12. Warszawa - MSZ informuje:

Taktyczna broń jądrowa, konwencjonalne siły zbrojne w Europie, a także doktryny wojskowe, ze szczególnym uwzględnieniem elementu atomowego oraz przyszłość i znaczenie Inicjatywy ws. Nieproliferacji i Rozbrojenia (NPDI) były tematami spotkania dyrektora politycznego MSZ Jarosław Bratkiewicza z przedstawicielami rady nadzorczej międzynarodowego think-tanku Luksemburskie Forum Zapobiegania Katastrofom Nuklearnym (Luxembourg Forum on Preventing Nuclear Catastrophe).

Podczas spotkania rozmawiano także o różnicach pomiędzy realnym zagrożeniem atakiem jądrowym a politycznym wymiarem bezpieczeństwa. Przedstawiciele forum podkreślali znaczenie Polski jako kluczowego partnera w dialogu nt. bezpieczeństwa w Europie. Dyrektor Bratkiewicz wskazał na wielowymiarowość kwestii bezpieczeństwa, podkreślając m.in. aspekty historyczne, polityczne, cywilizacyjne i kulturowe, które tworzą określone środowisko geopolityczne, w którym funkcjonuje państwo i kształtuje swoja politykę.

W skład rady nadzorczej wchodzą byli wybitni przedstawiciele świata polityki i nauki zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa, w tym m.in. były sekretarz obrony USA William Perry, były minister spraw zagranicznych Australii Gareth Evans i były dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Hans Blix. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Rosyjskiej Akademii Nauk, specjalizujący się w problematyce rozbrojenia jądrowego, m.in. Aleksiej Arbatow z moskiewskiego oddziału Carnegie Endowment.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dk8neam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8neam