Trwa ładowanie...
dsowz2h

MSZ: rozmowy o polsko-niemieckiej współpracy przygranicznej (komunikat)

...

dsowz2h
dsowz2h

24.02. Warszawa - MSZ informuje:

Wykorzystanie potencjału rejonów przygranicznych oraz współpraca polskiej i niemieckiej młodzieży to główne tematy rozmów wiceminister Henryki Mościckiej-Dendys z premierem Brandenburgii, Dietmarem Woidke, który 29 stycznia został mianowany koordynatorem rządu RFN ds. niemiecko-polskiej współpracy społecznej i przygranicznej.

Wiceminister Mościcka-Dendys podkreśliła, że coraz większą rolę w naszych relacjach odgrywa współpraca na płaszczyźnie europejskiej. Premier Woidke w trakcie spotkania przedstawił priorytety swojej działalności jako koordynatora rządu RFN odpowiedzialnego za stosunki z Polską. Zaliczył do nich kwestie dotyczące infrastruktury transportowej i współpracy młodzieży.

Omówiono m.in. kwestię działalności Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz nauczania języka polskiego w Niemczech.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

dsowz2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsowz2h