Trwa ładowanie...
dv2p5n6

MSZ: wiceminister Winid o wsparciu dla polskiego sektora obronnego (komunikat)

...

dv2p5n6
dv2p5n6

08.04. Warszawa - MSZ informuje:

O roli dyplomacji we wspieraniu oferty i współpracy międzynarodowej polskiego sektora obronnego mówił podsekretarz stanu Bogusław Winid podczas VI konferencji Dni Przemysłu. Dyskusja, zorganizowana przez resort obrony narodowej, miała miejsce 8 kwietnia w Centrum Konferencyjnym MON w Warszawie.

W czasie spotkania omówiono restrukturyzację Sił Zbrojnych RP oraz wdrażanie programów badawczych w obszarze bezpieczeństwa i obronności. Rozmawiano także na temat aktywności Europejskiej Agencji Obrony. Wiceminister Winid podkreślił wagę, jaką MSZ przykłada do promowania krajowego eksportu, w tym eksportu uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

- MSZ stara się być wszędzie tam, gdzie można i należy wypromować polski przemysł zbrojeniowy - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji. Zaznaczył równocześnie, że podczas rozmów z władzami innych państw polscy dyplomaci zachęcają do zapoznania się z bogatą i nowoczesną ofertą krajowych firm.

dv2p5n6

Opisując zadania stojące przed służbą zagraniczną we wspieraniu interesów polskiego sektora obronnego na arenie międzynarodowej, wiceminister Winid odniósł się do działań w ramach organizacji międzynarodowych, takich jak UE czy NATO. Zwrócił uwagę na skuteczną walkę polskiej dyplomacji o interesy naszych firm na arenie unijnej. - Naszym celem jest zapewnienie, że konsolidacja przemysłu zbrojeniowego w Europie będzie mieć charakter zrównoważony - podkreślił wiceminister.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele resortów: obrony narodowej, skarbu państwa i gospodarki, a także Sztabu Generalnego, Europejskiej Agencji Obrony, NATO i reprezentanci polskich i zagranicznych przedsiębiorstw sektora zbrojeniowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dv2p5n6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv2p5n6