Trwa ładowanie...
d2dm0nu

MSZ: wizyta szefa polskiej dyplomacji w Iranie (komunikat)

...

d2dm0nu
d2dm0nu

28.02. Warszawa - MSZ informuje:

Od spotkania z gubernatorem prowincji Isfahan oraz złożenia wieńca na polskiej kwaterze z czasów II wojny światowej na miejscowym cmentarzu chrześcijańskim min. Radosław Sikorski rozpoczął w piątek trzydniową wizytę w Iranie.

- Tu spoczywają nasi rodacy, którym udało się wyjść z nieludzkiej ziemi, ale choroby, wycieńczenie spowodowały, że nie dotarli dalej. Zostali gościnnie przyjęci przez Irańczyków, co z wdzięcznością pamiętamy - podkreślił po złożeniu wieńców szef polskiej dyplomacji.

W Isfahanie, dawnej irańskiej stolicy i żywym ośrodku kultury i sztuki, podczas II wojny światowej utworzono prawie 20 polskich szkół z internatami dla ponad 2,5 tys. polskich dzieci. Były to głównie sieroty i półsieroty ewakuowane z ZSRR wraz z Armią Andersa.

d2dm0nu

W sobotę i niedzielę min. Sikorski będzie przebywał w Teheranie. Spotka się tam m.in. z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim, ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Dżawadem Zarifem, szefem Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Alim Szamchanim oraz przewodniczącym parlamentu Alim Laridżanim.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d2dm0nu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dm0nu