Trwa ładowanie...
d337wws

MSZ: wizyta wiceminister K. Pełczyńskiej-Nałęcz w Azerbejdżanie (komunikat)

...

Share
d337wws

12.04. Warszawa - MSZ informuje:

O problemach bezpieczeństwa na Kaukazie Południowym i stosunkach dwustronnych rozmawiała podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz z ministrem spraw zagranicznych Azerbejdżanu Elmarem Mammedjarovem 12 kwietnia w Baku. Wiceminister spotkała się również z zastępca szefa administracji prezydenta Azerbejdżanu Novruzem Mammadovem i zastępcą ministra spraw zagranicznych Khalafem Khalafowem.

Podczas spotkań omówiono problemy współpracy UE z Azerbejdżanem. Najlepszą drogą do budowania trwałych związków Azerbejdżanu z UE pozostaje, w wymiarze politycznym, aktywizacja Azerbejdżanu w ramach programów Partnerstwa Wschodniego. W tym kontekście głównym zadaniem jest przyspieszenie negocjacji Umowy Stowarzyszeniowej Azerbejdżan - UE.

Wiceminister Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz podczas spotkań zapewniła, że stosunki polsko - azerbejdżańskie są tradycyjnie bardzo dobre a Azerbejdżan pozostaje dla Polski i jej sąsiadów w Europie Środkowo - Wschodniej ważnym partnerem we współpracy energetycznej. Wiceminister w trakcie konsultacji poruszyła także kwestie problemów przedstawicieli polskiego biznesu w Azerbejdżanie związanych z wydawaniem dla nich wielokrotnych wiz oraz przedstawiła sugestie ich rozwiązania. Minister Elmar Mammedjarov zapewnił delegację polską, że ten problem zostanie rozwiązany.

Wiceminister Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz podczas wizyty w Baku spotkała się również z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego Azerbejdżanu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d337wws

Podziel się opinią

Share
d337wws
d337wws