Trwa ładowanie...
d1aprgm

MSZ ws. posiedzeń Rady Współpracy UE-Armenia oraz UE-Azerbejdżan (komunikat)

...

Share
d1aprgm

25.11. Warszawa - MSZ informuje:

Sekretarz Stanu ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz w zastępstwie Wysokiej Przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton przewodniczyć będzie 25 listopada br. posiedzeniom 12. Rady Współpracy UE - Armenia oraz UE - Azerbejdżan. Unię Europejską reprezentować będzie również Komisarz ds. Rozszerzenia i Europejskiej Polityki Sąsiedztwa Stefan Fle.

Zadaniem 12. Rady Współpracy UE - Armenia będzie oszacowanie aktualnych priorytetów we współpracy obu stron. UE zachęcać będzie Armenię do poczynienia dalszych postępów na drodze do Umowy Stowarzyszeniowej, a głównie do dalszego wypełniania kryteriów handlowych przed podpisaniem pogłębionej umowy o wolnym handlu (DCFTA). Na spotkaniu poruszone zostaną także kwestie transportowe, współpraca energetyczna oraz sposoby zwalczania biurokracji. Ponadto, rozmowy dotyczyć będą współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego. W perspektywie zbliżających się w Armenii wyborów parlamentarnych (maj 2012 r.) oraz prezydenckich (luty 2013 r.) strony wymienią się poglądami nt. poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności.

d1aprgm

W trakcie 12. Rady Współpracy UE - Azerbejdżan omówione zostaną kluczowe zagadnienia dotyczące rozwiązania konfliktu w Górskim Karabachu oraz konieczność podjęcia dalszych reform w zakresie demokracji i rządów prawa, praw człowieka i współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego. Oczekuje się również, że Rada potwierdzi plany rozpoczęcia negocjacji nad umowami o ułatwieniach wizowych i readmisji oraz wspomni o rozpoczęciu negocjacji dotyczących budowy rurociągu transkaspijskiego między Unią Europejską oraz Turkmenistanem i Azerbejdżanem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d1aprgm

Podziel się opinią

Share
d1aprgm
d1aprgm