Trwa ładowanie...
d3bdag3

MSZ ws. pozycji Polski w międzynarodowych trybunałach (komunikat)

...

d3bdag3
d3bdag3

25.09. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska jest sygnatariuszem wszystkich kluczowych dla międzynarodowego prawa publicznego traktatów i od zawsze bardzo poważnie traktuje orzecznictwo trybunałów - przypomniał podsekretarz stanu w MSZ Artur Nowak-Far podczas wizyty 23-24 września br. w Hadze. Wiceminister dyskutował o roli Polski w międzynarodowym porządku prawnym z prezesami najważniejszych trybunałów.

- Nasi rodacy wnieśli ogromny wkład w budowę światowego porządku prawnego, by wspomnieć choćby profesora Manfreda Lachsa - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Artur Nowak-Far. - Jestem przekonany, że doskonała reputacja, jaką cieszą się polscy prawnicy międzynarodowi w Hadze, znajdzie wkrótce swoje odzwierciedlenie w naszej obecności w tych instytucjach - dodał.

W Hadze wiceminister Nowak-Far spotkał się m.in. z przewodniczącym Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) sędzią Peterem Tomką oraz przewodniczącym Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) sędzią Sang-Hyun Songiem. Wiceminister rozmawiał także z zastępcą prokuratora MTK Jamesem Stewardem oraz kanclerzami MTK i Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii.

d3bdag3

Oprócz spotkań z przedstawicielami kluczowych instytucji prawa międzynarodowego publicznego, wiceminister Nowak-Far wygłosił dwa wykłady dla studentów prestiżowego Uniwersytetu w Lejdzie i jego Kampusu Haskiego. Pierwszy z wykładów dotyczył znaczenia w obecnym świecie zasady praworządności ("rule of law"). Drugi koncentrował się na kwestiach aktualnej polityki europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem jej wymiaru prawnego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d3bdag3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bdag3