Trwa ładowanie...
d16z79m

MSZ ws. seminarium "Europejska Strategia Globalna" (komunikat)

...

d16z79m
d16z79m

12.10. Warszawa - MSZ informuje:

Seminarium "Europejska Strategia Globalna" ("European Global Strategy"), którego celem jest opracowanie do czerwca 2013 r. szkicu strategii globalnej Unii Europejskiej otworzył w Warszawie podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid.

Przedsięwzięcie realizowane przez cztery europejskie think-tanki, jest pierwszym z cyklu spotkań w ramach inicjatywy ogłoszonej przez ministrów spraw zagranicznych Polski, Szwecji, Hiszpanii i Włoch w Brukseli, na marginesie Rady do Spraw Zagranicznych (FAC) 23 lipca.

Seminarium, które zostało zainaugurowane 11 października, jest realizowane przez: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Szwedzki Instytut Spraw Międzynarodowych, Real Elcano (Hiszpania), Instytut Spraw Międzynarodowych (Włochy). Prace przebiegają w formie seminariów, konferencji i spotkań eksperckich.

d16z79m

Wypracowany w trakcie seminariów szkic strategii globalnej UE zostanie przedłożony wysokiej przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton. Uzupełni obowiązującą "Europejską Strategię Bezpieczeństwa" (European Security Strategy), pozostając przy tym osobnym dokumentem i pozytywnym przekazem nt. wartości i interesów UE w świecie.

Kolejne seminaria zostały zaplanowane na rok 2013 w Madrycie, Sztokholmie, Rzymie i Brukseli. UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d16z79m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16z79m