Trwa ładowanie...
d3d7p8s

MSZ ws. wizyty wiceministra spraw zagranicznych Mołdawii A. Popova (komunikat)

...

d3d7p8s
d3d7p8s

29.05. Warszawa - MSZ informuje:

Polityka wschodnia, współpraca rozwojowa oraz stosunki polsko-mołdawskie w tym kwestia Naddniestrza były przedmiotem rozmów podsekretarz stanu w MSZ Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z wiceministrem spraw zagranicznych i integracji europejskiej Republiki Mołdawii Andriejem Popovem 29 maja w Warszawie.

Wiceminister Popov przebywał w Polsce w związku z konferencją ministerialną Proliferation Security Initiative, znanej również pod nazwą Inicjatywy Krakowskiej. W trakcie dyskusji omówiono sytuację polityczną w Mołdawii w kontekście formowania nowego rządu. Wiceministrowie poruszyli także temat wspólnych przedsięwzięć z zakresu współpracy rozwojowej i kulturalnej, zwłaszcza rewaloryzacji zabytków kultury polskiej w Mołdawii (Villa Myndyc).

Wiceminister Andrij Popov został przyjęty także przez sekretarza stanu w MSZ Piotra Serafina. Rozmowa wiceministrów dotyczyła relacji UE - Mołdawia. Omówiono stan negocjacji Umowy Stowarzyszeniowej Mołdawii z Unią Europejską oraz przygotowania do Szczytu Partnerstwa Wschodniego w listopadzie br. w Wilnie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3d7p8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d7p8s