Trwa ładowanie...
d2jgd52

MSZ: współpraca gospodarcza i wyzwania globalne tematami Szczytu ASEM w Laosie (komunikat)

...

Share
d2jgd52

06.11. Warszawa - MSZ informuje:

Kończący się dziś szczyt Azja-Europa (ASEM) dał okazję do zaprezentowania polskiego sukcesu gospodarczego i promocji Polski jako atrakcyjnej lokalizacji dla inwestorów zagranicznych.

Uczestniczący w szczycie Premier Donald Tusk w swoim wystąpieniu podkreślił, że Europa nie zaprzepaści swojego dorobku, wyjdzie z kryzysu mocniejsza i skuteczniejsza we współpracy z Azją.

Wymiernym rezultatem szczytu są rekomendacje dla krajów Azji i Europy poczynione z myślą o dalszym zacieśnianiu współpracy gospodarczej i inwestycyjnej pomiędzy kontynentami. Aby doszło do zbliżenia gospodarczego, niezbędne będzie podjęcie szeregu konkretnych działań, w szczególności likwidacja barier we wzajemnych relacjach gospodarczych oraz zbudowanie stabilnych ram prawnych i podatkowych.

d2jgd52

Na marginesie szczytu zorganizowano Forum Biznesu Azji i Europy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych reprezentowane było podczas tego wydarzenia przez Podsekretarza Stanu w MSZ Jerzego Pomianowskiego, członka delegacji towarzyszącej Premierowi RP Donaldowi Tuskowi podczas kilkudniowej wizyty w Azji Południowo-Wschodniej.

Forum poświęcone było trendom rozwojowym światowej gospodarki, finansom międzynarodowym, technologiom ochrony środowiska i korzystania z zasobów naturalnych oraz współpracy regionalnej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d2jgd52

Podziel się opinią

Share
d2jgd52
d2jgd52