Trwa ładowanie...

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji obchodów 69. rocznicy powstania. Ich zadaniem będzie m.in. pomoc powstańcom podczas uroczystości oraz zbiórka funduszy na renowację powstańczych mogił.

Share
Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy
Źródło: Wikimedia Commons
dd4q03j

Oferta współpracy wolontariackiej obejmuje okres od 1 lipca do 31 sierpnia br. i dotyczy wsparcia przy organizacji wydarzeń związanych z rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. Wolontariusze będą mieli za zadanie pomoc powstańcom podczas oficjalnych uroczystości, organizację i udział w zbiórce funduszy na renowację powstańczych mogił, a także prace o charakterze organizacyjnym i administracyjnym.

Poszukiwane są osoby powyżej 14 lat, zaangażowane, dobrze zorganizowane, odpowiedzialne, kreatywne i lubiące nowe wyzwania. Preferowane są dobra komunikatywność i umiejętność pracy w grupie, jak również zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi historii najnowszej oraz znajomość języka angielskiego lub innych języków obcych.

Wolontariusze oprócz udziału w wydarzeniach związanych z 69. rocznicą powstania, otrzymają także - jak podkreślają przedstawiciele Muzeum - możliwość ciekawych spotkań z bohaterami zrywu, umowę wolontariacką, ubezpieczenie i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie, a dla najaktywniejszych przewidziano możliwość kontynuowania współpracy.

dd4q03j

Z ciekawych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział zaplanowano m.in. spacer po Powązkach Wojskowych. Z przewodnikiem i wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego Markiem Klimczakiem zwiedzą jedną z najstarszych warszawskich nekropolii. Podczas spaceru przybliżona zostanie historia cmentarza od 1912 roku przez wydarzenia związane z I wojną światową po Powstanie Warszawskie. Dowiedzą się kto spoczywa w mogiłach najbardziej znanych batalionów "Parasol" czy "Zośka".

Dla wolontariuszy przygotowano również szkolenia merytoryczne oraz z zakresu komunikacji, a także nocne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zainteresowani wakacyjnym wolontariatem muszą wypełnić ankietę dostępną na stronie: www.1944.pl/wsparcie/zostan_wolontariuszem. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem wolontariat@1944.pl.

dd4q03j

Podziel się opinią

Share
dd4q03j
dd4q03j