Trwa ładowanie...
dklkmss

MZ ws. sesji Europejskiego Komitetu Regionalnego WHO (komunikat)

...

dklkmss
dklkmss

10.09. Warszawa - Ministerstwo Zdrowia informuje:

W dniach 13-16 września br. w Moskwie odbędzie się 60. sesja Europejskiego Komitetu Regionalnego Światowej Organizacji Zdrowia, w której będzie uczestniczyła minister zdrowia Ewa Kopacz. W posiedzeniu przewidywany jest udział dyrektora generalnego WHO dr Margaret Chan.

Do głównych tematów porządku tegorocznej sesji należą następujące zagadnienia:

- Propozycje budżetu na lata 2012-2013;

dklkmss

- Odpowiedź na wyzwania w zakresie zarządzania zdrowiem w Regionie Europejskim: konsekwencje dla Europejskiego Regionalnego Biura WHO;

- Przyszłość Europejskiego Planu ds. Zdrowia i Środowiska;

- Polityka zdrowotna w innych państwach i rozwijanie współpracy: zdrowie publiczne to zdrowie globalne;

- Używanie instrumentów polityki społecznej dla poprawy zdrowia publicznego w Europejskim Regionie WHO: doświadczenia oraz możliwości;

dklkmss

- Wyznaczenie kluczowych wyzwań w zakresie zdrowia publicznego i polityki zdrowotnej w Europie: zmierzanie w kierunku zapewnienia lepszego zdrowia w Regionie Europejskim WHO;

- Współpraca w zakresie zdrowia w Regionie Europejskim WHO;

- Odnowienie zobowiązań w zakresie eliminacji odry i różyczki oraz zapobieganie zespołowi różyczki wrodzonej w Regionie Europejskim WHO do 2015 roku.

Minister Ewa Kopacz i Adam Fronczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, spotkają się również z Zsuzsanną Jakab, dyrektor Europejskiego Biura Regionalnego WHO. Podsekretarz stanu Adam Fronczak weźmie udział w panelu ministerialnym i dyskusji nad kluczowymi wyzwaniami dotyczącymi zdrowia publicznego oraz polityki zdrowotnej w Europie - postępy w dochodzeniu do lepszego zdrowia w Europejskim Regionie WHO.

dklkmss

Podczas spotkania odbędą się wybory do Rady Wykonawczej WHO, Komitetu Stałego Europejskiego Komitetu Regionalnego, a także do Połączonej Rady Koordynującej Specjalny Program ds. Badań i Szkolenia w Dziedzinie Chorób Tropikalnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dklkmss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklkmss