Trwa ładowanie...

Na mleku w proszku nie będzie już zdjęć dzieci

Aby nie zniechęcać matek do karmienia piersią, na opakowaniach mleka w proszku w UE nie będzie wolno umieszczać zdjęć niemowląt. To efekt nowych zasad dotyczących oznakowania żywności dla dzieci, przyjętych we wtorek przez eurodeputowanych w Strasburgu.

Share
Na mleku w proszku nie będzie już zdjęć dzieciŹródło: Jupiterimages
dv7rsiu

Nadal dozwolone będą ilustracje umożliwiające łatwe rozpoznanie produktu oraz wyjaśniające sposób jego przygotowania.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów spożywczych, które skierowane są do określonych grup konsumentów, ale obowiązujące w UE od ponad 30 lat przepisy są skomplikowane i mogą się na siebie nakładać. Dzięki wtorkowej decyzji przepisy te zostaną uproszczone, a produkty dla osób o szczególnych potrzebach będą wyraźnie odróżnione od standardowych.

Nowe zasady obejmują nie tylko produkty dla dzieci i niemowląt, ale też żywność dla osób chorych, niektóre suplementy diety i przetworzone produkty zbożowe.

dv7rsiu

- To ważne przepisy dla wszystkich rodzin, które wychowują małe dzieci, a także osób chronicznie chorych lub otyłych - powiedziała sprawozdawczyni PE, belgijska liberałka Frederique Ries.

Zadowolenie z decyzji Parlamentu Europejskiego wyraził komisarz ds. zdrowia Tonio Borg. - Unijne przepisy w sprawie żywności dla konkretnych grup konsumentów muszą być dostosowywane do zmian zachodzących na rynku - podkreślił. Dzięki decyzji eurodeputowanych pozbędziemy się przepisów, które już niczemu nie służą - dodał.

Większość zmian wejdzie w życie w 2016 roku. Dzięki temu producenci będą mieli czas na przystosowanie się do zmian.

dv7rsiu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv7rsiu
dv7rsiu