Trwa ładowanie...
dv91kyn
dv91kyn

Na norweskiej koncesji Lotosu odkryto ropę naftową

24.02. Warszawa (PAP) - W wyniku wiercenia otworu poszukiwawczego na koncesji PL102F, w której udziałowcem jest Lotos Norge, potwierdzono występowanie ropy naftowej - podał Lotos w...
Share
dv91kyn

24.02. Warszawa (PAP) - W wyniku wiercenia otworu poszukiwawczego na koncesji PL102F, w której udziałowcem jest Lotos Norge, potwierdzono występowanie ropy naftowej - podał Lotos w komunikacie prasowym.

Spółka Lotos Exploration & Production Norge nabyła udziały w koncesji w ubiegłym roku w ramach zakupionego pakietu Heimdal.

"To pierwsze odkrycie ropy na norweskiej koncesji poszukiwawczej należącej do polskiego koncernu" - napisano.

dv91kyn

"Odkrycie ropy naftowej na koncesji PL102F potwierdza, iż zakupiony pakiet Heimdal, oprócz już potwierdzonych rezerw posiada interesujący potencjał poszukiwawczy dla długofalowego rozwoju wydobycia na norweskim szelfie kontynentalnym" - dodano.

Otwór poszukiwawczy znajduje się w środkowej części Morza Północnego, ok. 200 km na północny zachód od Stavanger i 10 km na wschód od centrum wydobywczego Heimdal. Według wstępnych ocen operatora koncesji zasoby wydobywalne złoża mieszczą się w przedziale 0,5-2 mln m sześc.

Lotos Norge posiada 10-procentowy udział w koncesji, co oznacza że na spółkę przypadają zasoby w przedziale od 50 do 200 tys. m sześc. Spółka podała, że trwają szczegółowe analizy dotyczące oceny wielkości złoża.

Pozostali udziałowcy tej koncesji to Total E&P Norge AS (40 proc. - operator koncesji), Petoro AS (30 proc.), Det norske Oljeselskap ASA (10 proc.) oraz Ithaca Petroleum Norge AS (10 proc.). (PAP)

pel/ jtt/

dv91kyn

Podziel się opinią

Share
dv91kyn
dv91kyn