Trwa ładowanie...
opłata
18-02-2016 10:42

Na poczcie za paczki i znaczki będzie można płacić kartą

W placówkach pocztowych będzie można za paczki i znaczki płacić kartą. Takie udogodnienie szykuje dla swoich klientów Poczta Polska.

Na poczcie za paczki i znaczki będzie można płacić kartąFot: Jacek Bereźnicki
d15ovwk
d15ovwk

W placówkach pocztowych będzie można za paczki i znaczki płacić kartą. Takie udogodnienie szykuje dla swoich klientów Poczta Polska.

"Rozliczenie za przesyłki pobraniowe, zakup znaczków pocztowych czy towarów handlowych w placówkach pocztowych - to tylko niektóre rozwiązania, z których od czerwca będą mogli korzystać klienci Poczty Polskiej" - podaje w czwartkowym komunikacie Poczta Polska.

"To efekt zakończonego przetargu na 8,5 tys. terminali POS, które trafią do placówek pocztowych. Usługa będzie dostępna we wszystkich placówkach własnych Poczty Polskiej" - czytamy w komunikacie.

Udostępnienie płatności bezgotówkowych ułatwi i przyspieszy obsługę klientów oraz zwiększy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską.

d15ovwk

Na przełomie marca i kwietnia planowany jest pilotaż w 200 placówkach, a tzw. wdrożenie produkcyjne płatności planowane jest od 1 czerwca 2016 r. - zapewnia Poczta Polska.

Do 30 czerwca wyposażone w POS mają być już wszystkie placówki.

Po wprowadzeniu transakcji kartą, klienci Poczty Polskiej będą mogli bez żadnych limitów kwotowych i dodatkowych opłat zapłacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe, w tym opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, czy opłaty podatkowe.

- Będziemy akceptować mikropłatności. To oznacza, że za każdy towar i usługę klient może zapłacić kartą. Jesteśmy przekonani, że udostępnienie płatności bezgotówkowych ułatwi i przyspieszy obsługę klientów oraz zwiększy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską - mówi Łukasz Kulesza, dyrektor Biura Rozwoju Usług Finansowych w Poczcie Polskiej.

Poczta będzie akceptować płatności kartami VISA i MasterCard, w tym również realizowane w technologii bezstykowej. Posiadacze kart zagranicznych banków będą mogli dokonać wygodnej płatności w walucie karty (usługa DCC).

d15ovwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ovwk