Trwa ładowanie...
d1naycg

Nagrody dla pracowników Trybunału Konstytucyjnego. Dużo? Mogło być więcej

Urzędnicy Trybunału Konstytucyjnego dostali w 2018 r. nagrody w łącznej wysokości 1 640 450 zł - informuje "Fakt". I dodaje: to o ponad 61 tys. zł więcej niż rok wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Nagrody dotyczą pracowników. Prezes, wiceprezes i sędziowie TK ich nie otrzymali
Nagrody dotyczą pracowników. Prezes, wiceprezes i sędziowie TK ich nie otrzymali (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d1naycg

Premie zostały przyznane ponad 100 pracownikom; prezes, wiceprezes i sędziowie ich nie otrzymali. Przeciętna nagroda to 6,1 tys. zł. Gazeta podkreśla jednak, że te są wypłacane dwa razy w roku.

Jak tłumaczyło "Faktowi" biuro prasowe Trybunału, środki na nagrody zależą przede wszystkim "od kwoty oszczędności, których źródłem jest ruch kadrowy". I dodało, że w 2018 r. Trybunał nie wykorzystał całej kwoty z funduszu wynagrodzeń - 208 tys. zł wróciło do budżetu.

Zobacz także: Rynek biurowy kwitnie. Tak firmy konkurują o pracowników

Czytaj także: 1,6 mln zł nagród w Trybunale Konstytucyjnym. Bizantyjskie premie od prezes Julii Przyłębskiej

d1naycg

Nagrody wynikają więc z oszczędności. Z danych, które wzięła pod uwagę gazeta, nie wynika jednak, że pracownicy Trybunału są bardziej obciążeni. Uchwał kończących postępowanie jest mniej (dane za 2017 vs. 2015), mniej też spraw wpływa do TK.

Zobacz także: 300 tys. zł za brak orzeczeń. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego wciąż pobiera dobrą pensję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1naycg

Podziel się opinią

Share
d1naycg
d1naycg