Trwa ładowanie...
d5cylu8

Najdroższa whisky na świecie to... podróbka. Milioner zapłacił 7,5 tys. funtów za kieliszek fałszywego trunku

Chiński pisarz i milioner Zhang Wei ma kosztowny gust. Dał mu upust w ekskluzywnym szwajcarskim hotelu, gdzie nabył malutki kieliszek whisky z 1878 roku za ponad 7,5 tysiąca funtów. Po pierwszym łyku nabrał wątpliwości, co do wyjątkowości alkoholu. Eksperci potwierdzili jego obawy. Co nie zmienia faktu, że to prawdopodobnie największa kwota w historii, jaką ktoś zapłacił za tak małą ilość whisky.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po spróbowaniu whisky, chiński milioner nabrał wątpliwości, co do autentyczności trunku
Po spróbowaniu whisky, chiński milioner nabrał wątpliwości, co do autentyczności trunku (Shutterstock.com)
d5cylu8

Do nieprzyjemnego dla milionera zdarzenia doszło w hotelu Waldhaus Am See w St. Moritz w Szwajcarii. Jeden z najlepiej zarabiających chińskich pisarzy Zhang Wei nabrał ochoty na drinka i zdecydował się na alkohol z 1878 r.

Już po pierwszym łyku (a na niewiele więcej zapewne wystarczyło) pisarz nabrał podejrzeń, co do autentyczności whisky. Zrobił i pokazał ekspertom zdjęcia. Ci dopatrzyli się nieprawidłowości w korku oraz etykiecie znajdującej się na butelce.

Jakubiak chce mieć swoje whisky. Zobacz wideo:

Sprawa zaczęła się robić poważna. Hotel przesłał ekspertom próbkę. Jak podaje RMF FM Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeprowadzili test, który dał im 95-procentowe potwierdzenie, że whisky pochodziła z lat 1970-1972.

Dla pewności przeprowadzono jeszcze jeden test w niezależnym od Uniwersytetu w Oksfordzie miejscu. Szkoccy naukowcy potwierdzili, że whisky nie pochodziła z 1878 r.

Elegancki hotel zwrócił milionerowi pieniądze.

d5cylu8

Podziel się opinią

Share

d5cylu8

d5cylu8