Trwa ładowanie...

Najdroższa whisky na świecie to... podróbka. Milioner zapłacił 7,5 tys. funtów za kieliszek fałszywego trunku

Chiński pisarz i milioner Zhang Wei ma kosztowny gust. Dał mu upust w ekskluzywnym szwajcarskim hotelu, gdzie nabył malutki kieliszek whisky z 1878 roku za ponad 7,5 tysiąca funtów. Po pierwszym łyku nabrał wątpliwości, co do wyjątkowości alkoholu. Eksperci potwierdzili jego obawy. Co nie zmienia faktu, że to prawdopodobnie największa kwota w historii, jaką ktoś zapłacił za tak małą ilość whisky.

Najdroższa whisky na świecie to... podróbka. Milioner zapłacił 7,5 tys. funtów za kieliszek fałszywego trunkuŹródło: Shutterstock.com
d3ccik8
d3ccik8

Do nieprzyjemnego dla milionera zdarzenia doszło w hotelu Waldhaus Am See w St. Moritz w Szwajcarii. Jeden z najlepiej zarabiających chińskich pisarzy Zhang Wei nabrał ochoty na drinka i zdecydował się na alkohol z 1878 r.

Już po pierwszym łyku (a na niewiele więcej zapewne wystarczyło) pisarz nabrał podejrzeń, co do autentyczności whisky. Zrobił i pokazał ekspertom zdjęcia. Ci dopatrzyli się nieprawidłowości w korku oraz etykiecie znajdującej się na butelce.

Jakubiak chce mieć swoje whisky. Zobacz wideo:

Sprawa zaczęła się robić poważna. Hotel przesłał ekspertom próbkę. Jak podaje RMF FM Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeprowadzili test, który dał im 95-procentowe potwierdzenie, że whisky pochodziła z lat 1970-1972.

Dla pewności przeprowadzono jeszcze jeden test w niezależnym od Uniwersytetu w Oksfordzie miejscu. Szkoccy naukowcy potwierdzili, że whisky nie pochodziła z 1878 r.

Elegancki hotel zwrócił milionerowi pieniądze.

d3ccik8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ccik8