Trwa ładowanie...
energetyka w polsce

Najlepsze branże do pracy. W tej kwestii Polacy są jednomyślni

Polacy chcieliby pracować w energetyce - wynika z badania Randstad Award.

Share
Najlepsze branże do pracy. W tej kwestii Polacy są jednomyślni
Źródło: Eastnews, fot: JAROSLAW MALKOWSKI/ EastNews
d1o2uku

Z badania Randstad Award wynika, że połowa spośród 8 tys. przebadanych osób zadeklarowała chęć pracy w sektorze energetycznym, surowców i paliw lub motoryzacyjnym.

W najatrakcyjniejszej dziesiątce znalazły się również branże elektrotechniczna, farmaceutyczno-kosmetyczna, spożywcza, produktów szybkozbywalnych, chemiczna, budowlana oraz transportowo-logistyczna.

Dlaczego największym powodzeniem wśród kandydatów cieszą się oferty pracy w branży energetycznej?

d1o2uku

Zdaniem badanych, sektor ten wyróżniają: bezpieczeństwo zatrudnienia, wysokie wynagrodzenia i benefity pracownicze, potencjał rozwoju kariery oraz możliwość zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Branża ta jest postrzegana również jako szczególnie dbająca o środowisko i społeczeństwo.

Drugi na podium sektor, w którym chcieliby pracować badani, to surowce i paliwa. W tym przypadku respondenci najbardziej doceniają stabilną sytuację finansową firm i silne kierownictwo.

Na trzecim miejscu uplasowała się branża motoryzacyjna. W tym przypadku badani najczęściej spodziewają się interesujących zadań, możliwości udziału w szkoleniach i dobrej atmosfery w pracy.

Ranking branż przyniósł identyczne rezultaty we wszystkich regionach naszego kraju.

Z badania wynika, że sektor energetyczny, jako najbardziej atrakcyjny do pracy wskazały zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a także osoby o różnych poziomach wykształcenia - od podstawowego po wyższe.

d1o2uku

Podziel się opinią

Share
d1o2uku
d1o2uku