Trwa ładowanie...

Najwięksi producenci piwa na świecie mogą się połączyć

SAB Miller, który produkuje także nasze rodzime marki Tyskie i Lech, potwierdził, że otrzymał informację o zamiarze przejęcia jego udziałów przez Anheuser-Busch InBev.

Share
Najwięksi producenci piwa na świecie mogą się połączyć
Fot: Martin Garrido/ Flickr
dawafy2

Największy producent piwa na świecie przymierza się do kupienia drugiego co do wielkości koncernu piwowarskiego. SAB Miller, który produkuje także nasze rodzime marki Tyskie i Lech, potwierdził, że otrzymał informację o zamiarze przejęcia jego udziałów przez Anheuser-Busch InBev.

SAB Miller zastrzegł jednocześnie, że na razie Anheuser-Busch InBev nie złożył oferty, nic też nie wiadomo o warunkach, na których miałoby dojść do fuzji.

„Zarząd SABMiller przeanalizuje wszelkie propozycje, które może w przyszłości otrzymać. Nie ma pewności, że oferta zostanie złożona ani na jakich warunkach miałaby zostać zrealizowana. W międzyczasie akcjonariusze powinni zachować swoje udziały i nie podejmować żadnych działań” – napisano w komunikacie koncernu. W odpowiedzi na to info kurs akcji wystrzelił do góry o ponad dwadzieścia procent.

dawafy2

SAB Miller poinformował jednocześnie, że zgodnie z prawem Anheuser-Busch InBev nie później niż do 14 października musi albo ogłosić zdecydowany zamiar złożenia oferty, albo zadeklarować, że tego nie zrobi.

Anheuser-Busch InBev jest pod względem przychodów największym browarem na świecie. Produkuje takie piwa jak Budweiser, Corona, Stella Artois, Becks i wiele innych. SAB Miller natomiast jest drugi pod względem przychodów. Produkuje piwa marek Fosters, Peroni, Miller i Grolsch. W Polsce koncern działa od 1995 r., kiedy zaczął współpracę z Janem Kulczykiem. W 1999 r. utworzył Kompanię Piwowarską, która posiada dziś ponad jedną trzecią krajowego rynku piwa.

dawafy2

Podziel się opinią

Share
dawafy2
dawafy2