Trwa ładowanie...

Największy statek świata wpłynie do Polski!

Triple-E, największy na świecie kontenerowiec o pojemności 18 000 TEU, podczas swojego pierwszego rejsu zawinie również do Gdańska. Oficjalnie potwierdził to Karsten Kildahl z Maersk Line. Ma to nastąpić w drugiej połowie sierpnia.

Share
Największy statek świata wpłynie do Polski!Źródło: Maersk
d191hf9

Statek jest największą i najnowocześniejszą jednostką, która zostanie w tym roku włączona do siatki połączeń Maersk Line.

Triple-E to jedna z największych długofalowych inwestycji Maersk Line ostatnich lat.
- Nowe jednostki to połączenie przemyślanych rozwiązań technologicznych i ekologicznych oraz rezultat wieloletnich prac inżynieryjnych. Ich efektem jest nie tyle sama wielkość, ale wydajność, efektywność kosztowa i energetyczna nowych kontenerowców - mówił Karsten Kildahl, szef regionu Europy Północnej w Maersk Line, podczas cyklu konferencji Transport Week w Gdańsku. Jak dodał, firma zmierza do stopniowego wycofywania starych statków, robiąc miejsce dla nowocześniejszych jednostek.

(fot. Maersk)
Źródło: (fot. Maersk)
(fot. Maersk)
Źródło: (fot. Maersk)
(fot. Maersk)
Źródło: (fot. Maersk)

W 2011 roku do portu w Gdańsku wpłynął jeden z najbardziej znanych statków - flagowy kontenerowiec "Emma Maersk" duńskiego operatora Maersk Line. Jednostka może zabrać na pokład ponad 15 tysięcy kontenerów. Wcześniej do portu w Gdańsku wpłynęły inne kontenerowce Maersk: "Eleonora" i nieco mniejsza "Elba".

DCT Gdańsk jest pierwszym terminalem w basenie Morza Bałtyckiego, zdolnym do obsługi wielkogabarytowych statków klasy Post-Panamax. Położony jest nieopodal Portu Północnego. Jego budowa rozpoczęła się w październiku 2005 r. Pierwszy statek do DCT zawinął w czerwcu 2007 r.

d191hf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d191hf9
d191hf9