Trwa ładowanie...

Napisałeś o parę słów za dużo. Jak cofnąć omyłkowo wysłany e-mail?

Każdy czasem ulega emocjom. Jeśli napisałeś o parę słów za dużo, da się to jeszcze odratować, o ile zareagujesz szybko. Przy czym nie będzie to technicznie rzecz biorąc cofnięcie maila, a skorzystanie z opcji opóźnienia wysyłki. Dzięki temu przez krótki czas wiadomość niejako "zawiśnie" między skrzynkami adresata i odbiorcy, dając czas na cofnięcie wysyłki.

Pochopnie wysłany e-mail to jeszcze nie koniec świata. Przy odpowiednich ustawieniach można go cofnąć Pochopnie wysłany e-mail to jeszcze nie koniec świata. Przy odpowiednich ustawieniach można go cofnąć Źródło: Unsplash.com
d44kr06
d44kr06

Jako że Gmail jest najczęściej używaną usługą poczty, przyjrzyjmy się jego ustawieniom. Opcja opóźnienia wysyłania wiadomości została wprowadzona kilka lat temu, w większości przypadków powinna dziś być włączona automatycznie, lecz nie jest to reguła.

Cofanie wysyłania wiadomości w Gmail – gdzie jest ta opcja?

Klikamy na koło zębate – Ustawienia --> Ogólne --> Opóźnienia wysyłania wiadomości. Następnie wystarczy już tylko wybrać okienko czasowe, jakim będziemy dysponować na anulowanie wysyłania. Mamy zakresy od 5 do 30 sekund, zalecamy tę górną granicę. Opcja początkowo była dostępna jedynie w desktopowej wersji Gmaila, obecnie jest też na mobilnej.

Opcja cofania wysyłania wiadomości w Gmail money.pl
Opcja cofania wysyłania wiadomości w GmailŹródło: money.pl

Outlook – czy w poczcie Microsoftu można cofnąć wiadomość?

I tak i nie. Adresy z końcówką @outlook, @hotmail, @live czy @msn nie mają takiej opcji. Zatem korzystając z którejś z usług Microsoftu przez przeglądarkę, należy uważać, bo poprawek nie będzie.

Jest jednak i na to sposób, czyli instalacja programu do poczty Outlook na komputerze. Wówczas – obsługując maile przez ten program – mamy opcję cofnięcia wysłania wiadomości, choć ze znacznie krótszym okienkiem czasowym (5-10 sekund). Gdzie znaleźć tę opcję?

d44kr06

Tradycyjnie klikamy w Ustawienia -- > wyświetl wszystkie ustawienia --> Poczta --> Redagowanie i odpowiedź --> Cofnij wysyłanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d44kr06
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44kr06