Trwa ładowanie...
d24e5rp

Napływ inwestycji w 08 wyniesie 10-12 mld euro - PAIiIZ

10.11. Warszawa (PAP) - Według szacunków PAIiIZ napływ inwestycji
bezpośrednich w 2008 roku może wynieść między 10 a 12 mld euro -
podano w komunikacie.


Share
d24e5rp

10.11. Warszawa (PAP) - Według szacunków PAIiIZ napływ inwestycji bezpośrednich w 2008 roku może wynieść między 10 a 12 mld euro - podano w komunikacie.

"Inwestycje typu greenfield, czyli obsługiwane przez Agencję powinny pozostać na niezmienionym poziomie" - napisano w komunikacie.

"Osłabienie gospodarcze może zmienić strukturę bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. Obecnie dominują projekty z sektora produkcyjnego, a przedsięwzięcia z sektora usług stanowią ok. 20 proc. napływających inwestycji, podczas gdy w UE 60 proc. BIZ to projekty usługowe. Według szacunków PAIiIZ, w najbliższych latach proporcje napływu inwestycji do Polski zbliżą się do europejskich. Spodziewany jest spadek projektów z sektorów proeksportowych, czyli motoryzacyjnego, elektronicznego i AGD, a wzrost z obszaru BPO, shared service centers i R&D" - napisano.

PAIiIZ wyjaśnia, że dzieje się tak, ponieważ w Polsce zmienia się struktura gospodarki.

"Ponadto kryzys finansowy wpłynie na spadek popytu na produkty, których sprzedaż w znacznym stopniu finansowana jest kredytem konsumpcyjnym" - napisano. (PAP)

map/ gor/

d24e5rp

Podziel się opinią

Share
d24e5rp
d24e5rp