Trwa ładowanie...
d25rz53

Nasdaq może wycofać akcje CEDC z obrotu na tym rynku

07.01. Warszawa (PAP) - Przedstawiciele Nasdaq chcą rozpocząć proces wycofania akcji CEDC z obrotu na rynku Nasdaq, ponieważ spółka nie spełniła zasad notowań zobowiązujących ją do...

Share
d25rz53

07.01. Warszawa (PAP) - Przedstawiciele Nasdaq chcą rozpocząć proces wycofania akcji CEDC z obrotu na rynku Nasdaq, ponieważ spółka nie spełniła zasad notowań zobowiązujących ją do odbycia rocznego WZA w okresie jednego roku od 31 grudnia 2011 r. - podała CEDC w komunikacie.

Ponadto CEDC nie rozesłała oświadczeń akcjonariuszy i nie ubiegała się o otrzymanie oświadczeń w związku z takim zgromadzeniem.

"(...) jeżeli spółka nie złoży zażalenia na decyzję przedstawicieli Nasdaq do Panelu Departamentu Kwalifikacji do Notowań rynku Nasdaq (ang. Nasdaq Listing Qualification Panel), obrót akcjami spółki zostanie zawieszony wraz z otwarciem rynku w dniu 11 stycznia 2013 r., a Nasdaq złoży Formularz 25-NSE w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w celu usunięcia akcji spółki z notowań i rejestracji na rynku Nasdaq" - napisano w komunikacie.

CEDC poinformowała, że zamierza złożyć zażalenie na decyzję przedstawicieli Nasdaq oraz odbyć roczne walne zgromadzenie akcjonariuszy tak szybko jak to będzie możliwe.

"Chociaż nie istnieje gwarancja, że Panel uzna wniosek spółki o kontynuację notowań, złożenie zażalenia spowoduje, że wycofanie akcji spółki z obrotu na Nasdaq Global Market będzie zależne od decyzji Panelu" - dodano. (PAP)

jow/ jtt/

d25rz53

Podziel się opinią

Share
d25rz53
d25rz53