Trwa ładowanie...
d4b6o4d

Negatywny trend w zakresie ratingu banków utrzyma się - Fitch

22.7.Londyn (PAP) - Z powodu trudnego otoczenia, w którym działają
banki i spowolnienia globalnej gospodarki, obecny negatywny trend
w zakresie ratingu banków utrzyma się przez...

Share
d4b6o4d

22.7.Londyn (PAP) - Z powodu trudnego otoczenia, w którym działają banki i spowolnienia globalnej gospodarki, obecny negatywny trend w zakresie ratingu banków utrzyma się przez najbliższe miesiące - ostrzegła we wtorek międzynarodowa agencja Fitch Ratings.

W II kwartale tego roku liczba negatywnych działań ratingowych była ponad dwa razy wyższa niż pozytywnych i wyniosła 69 do 31 - zauważa agencja w komunikacie.

"Wprawdzie ryzyko dla płynności globalnego systemu bankowego zostało częściowo zażegnane przez akcje banków centralnych, ale w II kw. tego roku nasiliły się obawy związane z zakresem negatywnego oddziaływania sytuacji na światowych rynkach kredytowych na kondycję sektorów pozafinansowych wysoko rozwiniętych gospodarek" - podaje Fitch w komunikacie.

"Banki działające na rynkach rozwiniętych borykają się z wyższymi kosztami kredytu i kosztami finansowania zewnętrznego" - powiedział cytowany w komunikacie Gerry Rawcliffe - dyrektor działu instrumentów finansowych Fitcha.

d4b6o4d

Agencja nie wyklucza dalszej przeceny ratingu tzw. produktów finansowych powiązanych, łącznie z produktami tego typu odnoszącymi się do poręczyciela.

Większość działań związanych z obniżką ratingu lub jego perspektywy podjęto wobec banków europejskich i amerykańskich. W grupie tzw. rynków wschodzących przeważały działania pozytywne. 80 proc. banków analizowanych przez Fitch Ratings nadal ma perspektywę stabilną.(PAP)

asw/ dan/

d4b6o4d

Podziel się opinią

Share
d4b6o4d
d4b6o4d