Trwa ładowanie...

Netflix wejdzie do oferty UPC w Polsce. Klienci zalogują się do aplikacji przez dekoder

Amerykańska platforma streamingowa będzie dostępna w ofercie UPC Polska już w 2017 roku. Użytkownicy zalogują się do aplikacji z poziomu swoich dekoderów Horizon.

Share
Netflix wejdzie do oferty UPC w Polsce. Klienci zalogują się do aplikacji przez dekoder
Fot: materiały prasowe Netflix
d3v7op1

Liberty Global podpisał wieloletnią umowę partnerską z Netflixem. Na porozumieniu firm skorzystają również polscy klienci. Amerykańska platforma streamingowa będzie dostępna w ofercie UPC Polska już w 2017 roku. Użytkownicy zalogują się do aplikacji z poziomu swoich dekoderów Horizon.

Netflix zostanie udostępniony w ponad 30 krajach, gdzie działa Liberty Global - właściciel sieci kablówek. Na początek aplikacja wystartuje w Holandii za pośrednictwem płatnej telewizji Ziggo. Pozostałe państwa będą musiały poczekać do 2017 roku. Należy do nich także Polska. Dokładna data uruchomienia platformy w UPC nie jest jeszcze znana.

d3v7op1

- Umowa z Netflixem zapewni naszym abonentom większą swobodę i wybór, dając im dostęp do znakomitych programów telewizyjnych i filmów poprzez kliknięcie jednego przycisku - zapowiada Mike Fries, prezes Liberty Global. Użytkownicy skorzystają z platformy z poziomu dekoderów. Dzięki temu łatwiej przełączą się między telewizją kablową a programem streamingowym. Na razie uruchomienie aplikacji na telewizorze jest możliwe np. poprzez SmartTV.

- Nowe partnerstwo to kolejny krok po zbudowaniu silnej relacji z Virgin Media w Wielkiej Brytanii, pozwalający milionom klientów na całym świecie na dostęp do szerokiej gamy programów telewizyjnych i filmów, bez konieczności szukania kolejnego pilota - dodaje Reed Hastings, prezes Netflixa. - Włączenie aplikacji Netflix, wraz z oferowanymi zasobami, do znajomego i łatwego w użyciu dekodera uatrakcyjnia obie usługi.

I choć UPC udostępni aplikację swoim abonentom, nie będzie pośredniczyć w sprzedaży zawartych w niej treści. Co to oznacza w praktyce? Widzowie będą oglądać dostępne filmy i seriale, logując się przez dekoder. Opłaty za usługę nie znajdą jednak na fakturze za kablówkę. Zapłacą bezpośrednio Netflixowi na tych samych zasadach, co przy korzystaniu z serwisu na komputerze.

Netflix jest wiodącą na świecie siecią telewizji internetowej. Ma 83 mln użytkowników w ok. 190 krajach. Udostępnia programy telewizyjne, filmy, seriale oraz oryginalne produkcje. W Polsce serwis zadebiutował oficjalnie na początku tego roku.

d3v7op1

Podziel się opinią

Share
d3v7op1
d3v7op1