Trwa ładowanie...
d2dgct4

NFI Midas ma term sheet na kredyty o wartości 514 mln zł, chce wyemitować do 250 mln zł obligacji

06.11. Warszawa (PAP) - NFI Midas podpisał z Banco Santander oraz BZ WBK podstawowe warunki kredytu kupieckiego na 364 mln zł, a z Alior Bankiem - kredytu inwestycyjnego na 150 mln...

Share
d2dgct4

06.11. Warszawa (PAP) - NFI Midas podpisał z Banco Santander oraz BZ WBK podstawowe warunki kredytu kupieckiego na 364 mln zł, a z Alior Bankiem - kredytu inwestycyjnego na 150 mln zł. Fundusz chce także wyemitować obligacje o wartości do 250 mln zł. Środki z emisji i kredytów zostaną przeznaczone na finansowanie rozbudowy sieci telekomunikacyjnej - podała spółka w komunikacie. Prezes Midasa Wojciech Pytel poinformował na konferencji, że emisję obligacji fundusz chce przeprowadzić jeszcze w 2012 r.

"Chcielibyśmy żeby emisja obligacji odbyła się jeszcze w tym roku" - powiedział Pytel.

NFI Midas chce przeznaczyć środki z kredytu kupieckiego na sfinansowanie III fazy rozbudowy sieci telekomunikacyjnej, polegającej m.in. na budowie do 700 stacji bazowych oraz optymalizacji sieci telekomunikacyjnej.

Środki z kredytu inwestycyjnego przeznaczone zostaną na sfinansowanie II fazy rozbudowy sieci telekomunikacyjnej, polegającej m.in. na włączeniu w sieć telekomunikacyjną do 3.400 stacji bazowych w oparciu o współpracę z Polkomtel. Na ten sam cel przeznaczone zostaną środki z emisji obligacji.

Zarząd zamierza skierować emisję obligacji do inwestorów w liczbie nie większej niż 99 podmiotów.

Fundusz podał także, że w poniedziałek, 5 listopada, otrzymał od Zygmunta Solorz-Żaka oświadczenie, w którym wyraził on gotowość do nabycia obligacji w kwocie ok. 200 mln zł lub wskazania podmiotu, który zamiast niego dokona ich nabycia. (PAP)

bas/ kam/ jtt/

d2dgct4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dgct4
d2dgct4