WP
sylwester

Nie spóźnij się z zakupami - jak sklepy pracują w sylwestra?

Warto wcześnie zrobić niezbędne zakupy, bo w sylwestrowy wieczór sklepy będą zamknięte. Podobnie w Nowy Rok - nawet tam, gdzie zwykle w takie dni można zrobić zakupy, 1 stycznia często robione są remanenty, inwentaryzacje albo podsumowania roku. Klienci więc odejdą z niczym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie spóźnij się z zakupami - jak sklepy pracują w sylwestra?
(Fotolia)
WP

W sylwestra większość sklepów będzie czynna do popołudnia, najwyżej wczesnego wieczoru. Dłużej otwarte będą raczej tylko placówki dużych sieci. Małe sklepy będą czynne tak długo, jak będą chcieli ich właściciele - może się zdarzyć, że już o 14 będą zamknięte.

W sylwestra krócej niż zwykle będą otwarte sklepy sieciowe i centra handlowe, choć np. Biedronka i Auchan deklarują, że ich placówki będą obsługiwać klientów aż do 19. Carrefour nie podaje takich informacji, ale można się spodziewać, że te sklepy będą czynne do 18 lub godzinę dłużej. Centra handlowe zaczną zamykać swoje podwoje dość wcześnie – warszawska Arkadia będzie otwarta do 15, gdański Park Handlowy Matarnia będzie czynny do 16, podobnie jak stołeczne Złote Tarasy. Galeria Krakowska będzie przyjmować klientów aż do 17, a łódzka Manufaktura do 18.
W Nowy Rok wszystkie supermarkety, hipermarkety, dyskonty i galerie handlowe będą zamknięte - to dzień ustawowo wolny od handlu. Czynne będą zapewne całodobowe stacje benzynowe. Otwartych będzie też sporo restauracji, choć większość w innych i krótszych godzinach niż zwykle.

Trzeba też brać pod uwagę, że nawet te małe sklepy, w których pracuje sam właściciel i z tego powodu mogą być otwarte 1 stycznia - nie będą jednak obsługiwać klientów. Wielu przedsiębiorców ten dzień wykorzystuje na remanenty i porządki.

WP
Polub WP Finanse
WP
WP