Trwa ładowanie...
d20n3ac
wydarzenia
27-07-2011 12:59

Nie widzimy większego zagrożenia powodziowego - IMGW

27.07. Warszawa (PAP) - W związku z prognozowanymi opadami można spodziewać się lokalnych wzrostów stanu wody, ale dziś nie widzimy większego zagrożenia powodziowego -...

d20n3ac
d20n3ac

27.07. Warszawa (PAP) - W związku z prognozowanymi opadami można spodziewać się lokalnych wzrostów stanu wody, ale dziś nie widzimy większego zagrożenia powodziowego - poinformowała w środę Marianna Sasim z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Na razie nie mamy znaczącego przekroczenia stanów alarmowych na rzekach. W związku z prognozowanymi opadami spodziewamy się lokalnych wzrostów stanu wody, ale ponieważ nie mają one charakteru ciągłego, będą miejscowe i lokalne" - powiedziała Sasim na środowej konferencji prasowej.

Poinformowała, że opady, które wystąpiły, były intensywne w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim.

"Tam występują rzeki o charakterze górskim i tam wystąpiły zauważalne wzrosty stanu wody. Przekroczone zostały stany ostrzegawcze i alarmowe" - powiedziała Sasim.

d20n3ac

Podkreśliła, że na rzekach nizinnych wzrost nie przełożył się gwałtownie na dalsze przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych. Wisłą i Odrą spływają obecnie fale wezbraniowe z poprzednich opadów. Fala wezbraniowa na Odrze jest w rejonie Głogowa, a na Wiśle zbliża się do zbiornika we Włocławku.

Do końca dnia opady spodziewane są w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

"Oczekujemy, że spadnie tam 30 mm opadów w ciągu 12 godzin" - powiedziała synoptyk Grażyna Dąbrowska.

W nocy ze środy na czwartek intensywnych opadów można spodziewać się w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim.

d20n3ac

"Jutro intensywniejsze opady deszczu spodziewane są na południu kraju, ale będą to opady punktowe" - zaznaczyła Dąbrowska.

Jak zapowiedziała, początek przyszłego tygodnia pod względem opadów zapowiada się "nieciekawie", ale będą to już opady mniejsze.

"Będą stopniowo zanikały i mamy nadzieję, że sprawdzą się nasze prognozy i od wtorku będziemy mieć poprawę pogody i nieco więcej słońca" - powiedziała synoptyk IMGW. (PAP)

ekr/ hes/ mag/ asa/

d20n3ac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20n3ac