Trwa ładowanie...

Nielegalne papierosy pomiędzy proszkami na tirze. Państwo mogło stracić ponad 2,4 mln zł

Bydgoscy policjanci znaleźli ponad 2,1 mln papierosów bez znaków akcyzy. Schowane były w tirze na paletach pomiędzy proszkami do prania. Gdyby papierosy trafiłyby na czarny rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 2,4 mln zł - ocenia Krajowa Administracja Skarbowa.

Share
Nielegalne papierosy pomiędzy proszkami na tirze. Państwo mogło stracić ponad 2,4 mln zł
Źródło: Policja, fot: Policja kujawsko-pomorska
d337wws

Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Fordon ustalili, że na terenie jednego z magazynów mogą znajdować się nielegalne papierosy. Trop zaprowadził ich do tira, czekającego na wyjazd za granicę.

Nielegalny towar był sprytnie ukryty

Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wszystko jest w porządku. Naczepa była załadowana paletami z proszkami. Jednak po sprawdzeniu jednej z palet okazało się, że pomiędzy proszkami były schowane papierosy bez polskich znaków akcyzy - poinformował we wtorek podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Ceny papierosów rosną. Zobacz wideo:

Całe stosy nielegalnych papierosów

Na miejsce wezwali zostali funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy wspólnie z policjantami przeprowadzili oględziny całego pojazdu. - Nielegalnego towaru było tak dużo, że czynności trwały dwa dni - dodał podkom. Słomski.

d337wws

Zobacz wideo z akcji policji:

Po przeliczeniu okazało się, że na ciężarówce było ponad 105 tys. paczek, czyli ponad 2,1 mln sztuk nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze oszacowali, że gdyby papierosy trafiły do obrotu, to wówczas straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 2,4 mln zł.

Policja
Źródło: Policja, fot: Policja kujawsko-pomorska

Materiały sprawy wraz zabezpieczonymi papierosami przekazano Krajowej Administracji Skarbowej, która będzie ustalać sprawców procederu.

d337wws

Podziel się opinią

Share
d337wws
d337wws