Trwa ładowanie...
d9qm1g3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
węgry

Nielegalni imigranci zaleją Węgry. Takiej fali nikt się nie spodziewał

Mowa aż o 300 tysiącach osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nielegalni imigranci zaleją Węgry. Takiej fali nikt się nie spodziewał
(Fot: Zsolt Kristaly/flickr (CC BY-SA 2.0))
d9qm1g3

Węgierski rząd oczekuje, że do 300 tysięcy wzrośnie liczba nielegalnych imigrantów napływających do kraju w tym roku - powiedział we wtorek szef gabinetu premiera Janos Lazar. To około dwa razy więcej niż wcześniej szacowano.

Prawie 90 tys. imigrantów już przybyło w tym roku na Węgry. Większość z nich kontynuuje podróż do innych państw UE.

Lazar podkreślił, że Węgry stały się jednym z krajów najbardziej narażonych na nielegalną imigrację. Dodał, że budowa ogrodzenia na granicy z Serbią, które ma zapobiec napływowi imigrantów, musi nastąpić w "najkrótszym możliwym terminie". Wcześniej władze podawały, że budowa zostanie ukończona do 30 listopada.

d9qm1g3

Około 900 osób pracuje obecnie nad 175-kilometrowym ogrodzeniem o wysokości czterech metrów, które ma oddzielać Węgry od Serbii. Budowa rozpoczęła się w tym samym czasie w dziesięciu miejscach najczęściej wykorzystywanych przez przemytników ludzi.

Koszt budowy płotu granicznego szacowany jest na 17,7 mln - 35,4 mln euro.

Podczas wizyty na Węgrzech na początku lipca premier Serbii Aleksandar Vuczić negatywnie ocenił plany budowy ogrodzenia, jednak oświadczył, że jego kraj zwiększy kontrolę na granicy serbsko-macedońskiej, przez którą wielu imigrantów i uchodźców dociera do Serbii.

Zobacz, jak jest z imigrantami w Polsce

d9qm1g3

Podziel się opinią

Share
d9qm1g3
d9qm1g3