Trwa ładowanie...

NIK uratuje ojca Rydzyka i Telewizję Trwam?

Najwyższa Izba Kontroli nie zostawia suchej nitki na decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznaniu koncesji na multipleksie cyfrowym - informuje "Rzeczpospolita".

NIK uratuje ojca Rydzyka i Telewizję Trwam?Źródło: AFP, fot: Grzegorz Hawalej
d298rh0
d298rh0

Nadawcy, którzy otrzymali koncesje na pierwszy multipleks (MUX-1), mieli być - według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - w lepszej kondycji finansowej niż fundacja Lux Veritatis, właściciel telewizji Trwam. Jednak tuż po tym, gdy otrzymali koncesje, oka­za­ło się, że nie stać ich na­wet na opła­ty kon­cesyjne. KRRiT zgo­dzi­ła się roz­ło­żyć je na ra­ty.

NIK zarzuca Radzie, że jej decyzja naraża na straty budżet państwa. Raport NIK o finansach KRRiT za 2011 rok, mówi o "niegospodarnym rozkładaniu niektórym nadawcom opłat koncesyjnych na raty". Łaskawość Rady dotyczy nadawców, którzy dostali miejsca na MUX-1.
Spół­kom Sta­vka i Lemon Re­cords Ra­da opła­tę kon­ce­syj­ną w wy­so­ko­ści 10 milionów 800 tysięcy złotych rozłożyła na 114 rat. Wnio­ski NIK po­kry­wa­ją się z za­rzu­ta­mi pod­no­szo­ny­mi przez Lux Ve­ri­ta­tis, któ­ra kon­ce­sji cy­fro­wej nie otrzy­ma­ła.

d298rh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d298rh0