Trwa ładowanie...

Nowa galeria handlowa w Warszawie. W miejscu sklepu, który wytyczał zakupowe trendy w stolicy

Kultowy Uniwersam wraca na warszawską Pragę-Południe. Stary pawilon zastąpił nowoczesny wieżowiec. O historii miejsca, które odmieniło handel w Warszawie, będzie przypominać neon i dwa sklepy w środku.

Share
Nowa galeria handlowa w Warszawie. W miejscu sklepu, który wytyczał zakupowe trendy w stolicy
Źródło: Galeria Rondo Wiatraczna, fot: mat. prasowe
d9u682y

Wyburzenie Uniwersamu na warszawskiej Pradze-Południe wywołało spore oburzenie. Dla wielu mieszkańców było to miejsce kultowe. Uniwersam był pierwszym w stolicy dzielnicowym centrum handlowo-usługowym i wytyczył ścieżkę dla pozostałych części miasta. Został oddany do użytku w sierpniu 1977.

Oficjalnie historia grochowskiego pawilonu zakończyła się w 2016 r. Na jego miejscu wyrósł nowoczesny budynek, w którym nie zabraknie centrum handlowego. Galeria Rondo Wiatraczna rozpocznie swoją działalność 28 lutego o godz. 13. Dwupoziomowe centrum to ponad 11 tys. mkw. powierzchni handlowej.

W środku znalazło się miejsce dla kilkudziesięciu lokali handlowych. Wśród nich znajdą się znane drogerie, dyskonty niespożywcze, punkty bankowe czy sklepy z elektroniką. W środku będą działały także dwa Uniwersamy - spożywczy i przemysłowy. Nie zabraknie również restauracji i cukierni. Będzie także siłownia. Na poziomie -1 na klientów będzie czekało 160 miejsc postojowych.

Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

Galeria Rondo Wiatraczna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. 10-21, a w niedziele od godz. 10 do godz. 20. Poszczególne lokale będą jednak działały inaczej. Sklep spożywczy będzie się otwierał o godz. 6, a w niedziele o godz. 9. Siłownia będzie dostępna przez całą dobę. Swoje godziny ustaliły także placówki bankowe.

d9u682y

Nowe centrum handlowe nie odcina się od przeszłości miejsca w którym powstało. Na elewacji galerii pojawi się neon z nazwą "Uniwersam Grochów".

Galeria Rondo Wiatraczna
Źródło: Galeria Rondo Wiatraczna, fot: mat. prasowe

Galeria Rondo Wiatraczna nie kończy handlowego boomu budowlanego w Warszawie. W budowie jest obecnie gigantyczna Galeria Młociny. Konsultacje społeczne w sprawie nowego centrum prowadzone są również na Kabatach.

d9u682y

Podziel się opinią

Share
d9u682y
d9u682y