Trwa ładowanie...

Nowa opłata audiowizualna niższa od abonamentu RTV

Nowa opłata audiowizualna może wynieść od 10 do 12 zł, twierdzi minister Bohdan Zdrojewski w rozmowie z IAR. Zapłaci ją każde gospodarstwo domowe. Nad projektem ustawy pracuje resort kultury, mając błogosławieństwo Donalda Tuska.

Share
Nowa opłata audiowizualna niższa od abonamentu RTV
Źródło: Thinkstockphotos
d1mfxrw

Bohdan Zdrojewski podkreśla, że jest to dopiero projekt, bez ostatecznych wyliczeń. Opłata ma być wnoszona za samą możliwość ściągnięcia sygnału radiowo-telewizyjnego, nie będzie potrzebna rejestracja telewizorów lub radioodbiorników.

Jak informowaliśmy już kilka dni temu (czytaj: Donald Tusk mówi tak dla nowej opłaty abonamentowej)
premier Donald Tusk zgodził się, aby dalej prowadzić prace nad ustawą medialną, która ma zastąpić stary abonament radiowo-telewizyjny nową opłatą audiowizualną.

Ministerstwo Kultury zakończyło już prace nad założeniami nowej ustawy medialnej i do końca wakacji przedstawi do konsultacji sejmowym ekspertom. Minister Bogdan Zdrojewski zapowiedział wprowadzenie opłaty audiowizualnej, co oznacza zniesienie abonamentu i obowiązków z nim związanych. Jesienią 2013 roku powinien zostać wybrany wariant, który będzie podstawą do dalszych prac.

d1mfxrw

Obecnie abonament radiowo-telewizyjny uzależniony jest od liczby zarejestrowanych odbiorników. Za używanie jednego odbiornika radiowego trzeba zapłacić 5,65 zł miesięcznie, natomiast za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego - 18,65 zł miesięcznie. Jeśli opłata audiowizualne nie zostanie wprowadzona w styczniu 2014 roku, czeka nas podwyżka abonamentu. Opłata abonamentowa za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,90 zł miesięcznie, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego - 19,30 zł miesięcznie.

d1mfxrw

Podziel się opinią

Share
d1mfxrw
d1mfxrw