Trwa ładowanie...
d187ori

Nowa osoba w RPP powinna podejmować odważne decyzje we właściwym czasie - premier

...
Share
d187ori

14.02. Warszawa (PAP) - Ewentualny nowy członek RPP powinien być osobą zdolną do podejmowania we właściwym czasie odważnych decyzji - uważa premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk pytany na konferencji o sprawę Jana Winieckiego - ryzyko, że będzie musiał opuścić RPP i kto mógłby go zastąpić odpowiedział: "To będzie pytanie do senatorów, ale nie ukrywam, że liczę na to, że będą się liczyli także z moją opinią w tej sprawie. Jest to w trybie normalnego głosowania, więc opinia liderów też będzie miała wpływ na decyzję".

"Będę także rozmawiał z wieloma osobami, które mają wyrobione opinie, jak powinna zachowywać się RPP. Niedługo spotkam się z prezesem Belką, rozmawiałem o tym z prezydentem Komorowskim. Nam bardzo by zależało na tym, aby to tak czy inaczej - ktokolwiek to miałby być - żeby to była osoba, która jest gotowa do podejmowania we właściwym czasie odważnych decyzji" - dodał.

d187ori

"Staramy się powściągliwie komentować działania RPP. To jest ciało od nas niezależne. Różne zadania ma rząd, różne zadania RPP, ale uważam, że gdyby decyzje o cięciach stóp zapadły szybciej, gdyby były masywniejsze - byłoby to z wyraźnie lepszym skutkiem także dla rynku pracy w Polsce. Wiem, że Rada nie musi podzielać punktu widzenia premiera. Ale ta sprawa wydaje się już wręcz ewidentna. I dlatego z całą pewnością będę namawiał senatorów, aby ten aspekt brali pod uwagę wtedy, kiedy będą oceniali różne kandydatury" - powiedział Tusk.

Sąd Okręgowy w Poznaniu zamknął w środę rozprawę apelacyjną w sprawie Jana Winieckiego z Rady Polityki Pieniężnej, ogłoszenie wyroku nastąpi w piątek 15 lutego, o godzinie 9.30.

Winiecki w lipcu 2012 r. został skazany przez sąd pierwszej instancji za pomówienie w 2007 r. ówczesnego prezesa NBP Sławomira Skrzypka.(PAP)

jba/ asa/

d187ori

Podziel się opinią

Share
d187ori
d187ori