Trwa ładowanie...

Nowa wiceminister pracy zajmie się m.in. przeciwdziałaniem przemocy

Powołana w zeszłym tygodniu nowa wiceminister pracy i polityki społecznej
Elżbieta Seredyn zajmie się prawdopodobnie m.in. przeciwdziałaniem przemocy

Share
Nowa wiceminister pracy zajmie się m.in. przeciwdziałaniem przemocy
Źródło: thinkstock
d21fawr

Jak informuje MPiPS, Elżbieta Seredyn jest absolwentką Wydziału Rewalidacji i Resocjalizacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania, Organizacji Pracy w Placówkach Edukacyjnych i Opiekuńczych w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Organizacji Pomocy Społecznej w UMCS w Lublinie i w Lubelskiej Szkole Wyższej Niedostosowania Społecznego i Resocjalizacji.

Od 2004 r. była kierownikiem w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W 2011 r. Seredyn startowała w wyborach do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego; nie uzyskała jednak mandatu.

d21fawr

Rzecznik MPiPS Janusz Sejmej powiedział PAP, że Seredyn będzie odpowiedzialna m.in. za Departament Pomocy i Integracji Społecznej oraz Departament Polityki Rodzinnej. Dodał, że prawdopodobnie zajmie się również przeciwdziałaniem przemocy i obejmie funkcję Krajowego Koordynatora Realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie; będzie podsekretarzem stanu ds. rodziny. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Dotychczas sprawami dotyczącymi przemocy zajmował się wiceminister Jarosław Duda, będący także Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych; w MPiPS Duda odpowiedzialny jest również m.in. za organizacje pozarządowe i współpracę z trzecim sektorem oraz walkę z ubóstwem.(PAP)

(JK)

d21fawr

Podziel się opinią

Share
d21fawr
d21fawr