Trwa ładowanie...

Nowe ceny za przesył gazu w Polsce. URE zatwierdził

O ponad 7 procent spadną ceny za dystrybucję gazu w Polsce. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę Polskiej Spółki Gazownictwa.

Nowe ceny za przesył gazu w Polsce. URE zatwierdziłŹródło: PAP
d1jur8y
d1jur8y

Decyzja URE dotyczy taryf w zakresie dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego.

"Uśrednione obniżenie cen i stawek opłat sieciowych stosowanych do rozliczeń z odbiorcami w Taryfie Dystrybucyjnej w stosunku do dotychczasowej taryfy Polskiej Spółki Gazownictwa dla wszystkich grup taryfowych wynosi 7,37 proc." - czytamy w komunikacie PSG.

Jak dowiadujemy się w spółce, to, na ile ta decyzja przełoży się na niższe rachunki dla przeciętnego Kowalskiego, nie jest jeszcze policzone. Decyzja prezesa URE jest świeża i takie symulacje będą dopiero wykonane - słyszymy w biurze prasowym PSG. Poprosiliśmy więc PSG o podzielenie się tą informacją, kiedy będzie już przygotowana.

Zobacz też czy płacimy za dużo za prąd

Zgodnie z przepisami, zatwierdzona przez URE taryfa dystrybucyjna powinna zostać wprowadzona do stosowania nie później niż w 45 dni od dnia jej opublikowania przez prezesa URE. Obowiązywać będzie natomiast do końca tego roku.

d1jur8y

PSG jest narodowym operatorem systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce. Jest największą spółką grupy kapitałowej PGNiG.

Ta ostatnia jest obecna na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

d1jur8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jur8y