Trwa ładowanie...

Nowe połączenia Ryanair. Samoloty polecą między innymi do Izraela

Od końca października tego roku Ryanair będzie latał z Gdańska do Tel Awiwu i Ejlatu w Izraelu, Aarhus w Danii i do Wrocławia - podał przewoźnik.

Nowe połączenia Ryanair. Samoloty polecą między innymi do IzraelaFot: Pixabay.com/Domena publiczna
dyvzb7k
dyvzb7k

Do każdego z miast będą po dwa loty w tygodniu, a do Wrocławia - trzy. Informacja o rozkładzie lotów do tych portów ma być podana na początku marca. Będzie on dotyczył sezonu zimowego 2017/2018.

Z kolei już w marcu zostanie uruchomione połączenie z Gdańska do szwedzkiego Vaxjo. - Tę trasę zaczniemy obsługiwać pod koniec marca, wraz z wejściem letniego rozkładu lotów, ale ponieważ cieszy się dużym powodzeniem, więc zostanie też na zimę - wyjaśnił na konferencji Juliusz Komorek z zarządu Ryanaira.

Komorek podał też, że od końca października br. przewoźnik będzie oferował połączenia do Izraela także z Poznania, Krakowa, Wrocławia i Modlina. Z kolei w najbliższych miesiącach z Gdańska linia uruchomi też nowe połączenie do Neapolu.

Ryanair od końca października tego roku uruchomi rejsy z lotniska we Wrocławiu do Brukseli Charleroi. Połączenia będą realizowane trzy razy w tygodniu.

dyvzb7k

Komorek podkreślił, że od przyszłego sezonu zimowego wraca połączenie z Gdańska do Wrocławia (trzy razy w tygodniu), trasa do Krakowa będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu, a trasa do Warszawy pozostanie na poziomie dwóch połączeń dziennie. Wyraził nadzieję, że w najbliższych kilku latach Ryanair będzie mógł każdego roku ogłaszać jedną, dwie nowe trasy krajowe.

Przewoźnik zakłada, że w tym roku w gdańskim porcie obsłuży ok. 1,5 mln pasażerów.

W 2016 r. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył ponad 4 mln pasażerów, czyli o 8 proc. więcej niż rok wcześniej i zanotował prawie 24 mln zł zysku. Władze portu liczą, że w 2017 r. liczba pasażerów wzrośnie też o ok. 8 proc. Pod względem liczby pasażerów lotnisko w Gdańsku jest na trzecim miejscu w kraju, po Warszawie i Krakowie.

Najwięcej połączeń oferowanych jest do Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i państw Europy środkowej. Do najpopularniejszych kierunków w 2016 roku należały połączenia do Londynu, Warszawy, Oslo, Sztokholmu, Monachium, Kopenhagi, Frankfurtu, Dortmundu, Krakowa oraz Turku.

Linie lotnicze coraz mocniej walczą o rynek lotów krajowych. 3 lutego LOT poinformował, że 2 marca uruchomi bezpośrednie połączenie Zielona Góra - Warszawa. Samoloty będą latały pięć razy w tygodniu.

dyvzb7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyvzb7k