Trwa ładowanie...

Nowe połączenie lotnicze ze Szczecina do Stavanger w Norwegii

Linie lotnicze Wizz Air zainaugurowały w piątek regularne rejsy na trasie Stavanger-Szczecin. Airbus A-320 tego przewoźnika wylądował na podszczecińskim lotnisku w Goleniowie ze 157 pasażerami na pokładzie; w podróż powrotną zabrał 98 osób.

Nowe połączenie lotnicze ze Szczecina do Stavanger w NorwegiiŹródło: Jupiterimages
d3wbmhn
d3wbmhn

Lot ze Szczecina do norweskiego Stavanger trwa dwie godziny.

Jak zapowiada przewoźnik, rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu - do końca marca w poniedziałki i piątki, a później we wtorki i soboty.

Zapowiadając w listopadzie ub.r. w Szczecinie otwarcie dwóch nowych połączeń z Goleniowa (do Stavanger oraz Oslo Torp), dyrektor handlowy Wizz Air Gyoergy Abran mówił, że w pierwszym roku ich funkcjonowania przewozy szacowane są na około 60 tys. pasażerów.

d3wbmhn

Połączenie do Oslo rusza w sobotę. Rejsy także będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Port lotniczy Szczecin-Goleniów oprócz nowego połączenia obsługuje też rejsy do Warszawy, Londynu, Dublina, Oslo, Liverpoolu, a także czarterowe loty turystyczne.

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce 8,85 proc. udziałów. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.).

Szczecin jest ósmym w Polsce regionalnym lotniskiem w siatce połączeń Wizz Air, która obejmuje 86 lotnisk w 30 krajach.

Według wcześniejszych informacji Wizz Air zakłada w tym roku zwiększenie liczby połączeń w Europie z ponad 250 do 300 oraz wzrost liczby pasażerów z ponad 12 mln w 2012 r. do ok. 13,5 mln osób w br. Flota przewoźnika ma powiększyć się z 39 do 45 maszyn.

d3wbmhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wbmhn