Trwa ładowanie...

Nowy dowód osobisty. Milion sztuk powinno stuknąć już w maju

W dwóch pierwszych miesiącach obowiązywania nowego wzoru dowodu osobistego spersonalizowano prawie 740 tysięcy dokumentów. Tylko w marcu, Centrum Personalizacji Dokumentów MSW, spersonalizowało ponad 380 tysięcy dokumentów, a w kwietniu ponad 358 tysięcy.

Nowy dowód osobisty. Milion sztuk powinno stuknąć już w majuŹródło: WP.PL, fot: WP
d33q1e1
d33q1e1

Już blisko 740 tys. Polaków nosi w portfelu nowy dowód. Od 1 marca ma on nie tylko nowe zabezpieczenia, ale także pozbawiony został części danych osobowych.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, przez dwa miesiące funkcjonowania nowych dowodów wydano ich w sumie dokładnie 739 629. Z czego ok. 380 tys. przypadło na marzec, a 358 tys. na kwiecień.
- Warto również dodać, że jeszcze w marcu Centrum Personalizacji Dokumentów MSW spersonalizowało ponad 58 tysięcy dowodów osobistych starego wzoru - podano w komunikacie prasowym.

Co ważne nie ma konieczności natychmiastowej wymiany nowych dowodów. Można poczekać, aż skończy się ważność starego. Wówczas automatycznie wyrobić będziemy musieli już nowy dowód.

Choć nic on nie kosztuje, to trzeba pamiętać o innym formacie zdjęcia. Te stare się nie nadają. Na nowym dowodzie trzeba mieć fotografię jak do paszportu. To nie jedyne zmiany. W dokumencie nie ma już niektórych danych, np. adresu zameldowania.

Ułatwieniem jest jednak możliwość złożenia wniosku w dowolnym urzędzie gminy - niezależnie gdzie jesteśmy zameldowani czy zamieszkujemy.

d33q1e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33q1e1