ycipk-1knue3

Nowy dowód osobisty. Milion sztuk powinno stuknąć już w maju

W dwóch pierwszych miesiącach obowiązywania nowego wzoru dowodu osobistego spersonalizowano prawie 740 tysięcy dokumentów. Tylko w marcu, Centrum Personalizacji Dokumentów MSW, spersonalizowało ponad 380 tysięcy dokumentów, a w kwietniu ponad 358 tysięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy dowód osobisty. Milion sztuk powinno stuknąć już w maju
(WP.PL, Fot: WP)
ycipk-1knue3

Już blisko 740 tys. Polaków nosi w portfelu nowy dowód. Od 1 marca ma on nie tylko nowe zabezpieczenia, ale także pozbawiony został części danych osobowych.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, przez dwa miesiące funkcjonowania nowych dowodów wydano ich w sumie dokładnie 739 629. Z czego ok. 380 tys. przypadło na marzec, a 358 tys. na kwiecień.
- Warto również dodać, że jeszcze w marcu Centrum Personalizacji Dokumentów MSW spersonalizowało ponad 58 tysięcy dowodów osobistych starego wzoru - podano w komunikacie prasowym.

Co ważne nie ma konieczności natychmiastowej wymiany nowych dowodów. Można poczekać, aż skończy się ważność starego. Wówczas automatycznie wyrobić będziemy musieli już nowy dowód.

ycipk-1knue3

Choć nic on nie kosztuje, to trzeba pamiętać o innym formacie zdjęcia. Te stare się nie nadają. Na nowym dowodzie trzeba mieć fotografię jak do paszportu. To nie jedyne zmiany. W dokumencie nie ma już niektórych danych, np. adresu zameldowania.

Ułatwieniem jest jednak możliwość złożenia wniosku w dowolnym urzędzie gminy - niezależnie gdzie jesteśmy zameldowani czy zamieszkujemy.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1knue3

ycipk-1knue3
ycipk-1knue3