Trwa ładowanie...

Nowy, historyczny rekord na Lotnisku Chopina

To dla nas duże wydarzenie, po raz pierwszy w historii Lotnisko Chopina przekracza poziom 12 milionów pasażerów obsłużonych w jednym roku - powiedział rzecznik lotniska.

Share
Nowy, historyczny rekord na Lotnisku Chopina
Źródło: WP.PL, fot: Wistula/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons
d3j3ge5

Warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło w tym roku już 12 mln pasażerów, to rekord w historii portu - poinformował we wtorek rzecznik lotniska Przemysław Przybylski.

Jak dodał Przybylski, 12-milionowy pasażer przyleciał do Warszawy z Zurychu na pokładzie szwajcarskich linii lotniczych Swiss.

- To dla nas duże wydarzenie, po raz pierwszy w historii Lotnisko Chopina przekracza poziom 12 milionów pasażerów obsłużonych w jednym roku. Możemy śmiało mówić, że pod względem wielkości ruchu lotniczego port w Warszawie należy do największych i najważniejszych lotnisk w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Przybylski.

d3j3ge5

Zaznaczył, że ruch na Lotnisku Chopina rośnie dynamicznie. - Spodziewamy się, że cały rok 2016 zamkniemy wynikiem powyżej 12,5 mln obsłużonych pasażerów. W przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej - nawet 14 mln - powiedział.

Rzecznik portu podał, że w listopadzie br. liczba pasażerów wzrosła o jedną trzecią. - Nasze lotnisko w listopadzie obsłużyło 1,02 mln osób, to aż o 31,5 proc. więcej niż przed rokiem. Po raz pierwszy udało nam się odprawić ponad milion pasażerów w listopadzie - powiedział rzecznik.

Lotnisko Chopina jest największym portem w kraju. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo.

d3j3ge5

Podziel się opinią

Share
d3j3ge5
d3j3ge5