Trwa ładowanie...

Nowy model Fiata będzie produkowany w Tychach

Tysiące nowych miejsc pracy i miliardowa inwestycja. Fiat chce rozpocząć produkcję nowego modelu samochodu osobowego w Tychach. Oto jak będzie wyglądał.

Nowy model Fiata będzie produkowany w TychachŹródło: DONATO FASANO/AFP
d1q0l3p
d1q0l3p

Do szczegółowych planów koncernu dotarł "Puls Biznesu". Wynika z nich, że Fiat chce w Polsce produkować nowy samochód z segmentu B (np. Punto), 96 procent produkcji ma trafiać na eksport - w tym do Ameryki Północnej.

Spółka zamierza zainwestować 2,36 mld zł w park maszynowy: linie technologiczne dla spawalni, lakierni i montażu oraz zakup technologii. Inwestycja ma się zakończyć w 2017 roku. Dodatkowo firma zatrudni 420 osób i utrzyma 3 tys. obecnych etatów. Poddostawcy Fiata utrzymają 1900 miejsc pracy i stworzą 1500 nowych - czytamy w gazecie.

Włosi oczekują jednak pomocy publicznej, w tym zwolnień podatkowych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Rzecznik polskiego oddziału Fiata Bogusław Cieślar potwierdził, że taki projekt został skierowany do polskiego rządu.

- Produkcja nowego modelu zapewni tyskiej fabryce pracę na całe lata, bo Włosi potrafią z sukcesem sprzedawać nawet starsze auta - uważa Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W kwietniu wicepremier Janusz Piechociński zapowiedział, że Fiat będzie produkować w Tychach nowe modele samochodów.

Opracowanie: Jan Bolanowski

d1q0l3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q0l3p