Trwa ładowanie...
dw1fjfa

NP zaczęła wybór doradcy przy prywatyzacji grupy chemicznej z Ciechem

25.11.Warszawa (PAP) - Nafta Polska (NP) rozpoczęła już procedurę
wyboru doradcy prywatyzacyjnego w procesie sprzedaży akcji Ciechu,
Tarnowa i Kędzierzyna - poinformował...

dw1fjfa
dw1fjfa

25.11.Warszawa (PAP) - Nafta Polska (NP) rozpoczęła już procedurę wyboru doradcy prywatyzacyjnego w procesie sprzedaży akcji Ciechu, Tarnowa i Kędzierzyna - poinformował dziennikarzy wiceprezes Nafty Polskiej, Wiesław Skwarko.

"Wybieramy doradcę, wystąpiliśmy do firm z prośbą o złożenie ofert. W styczniu powinien zakończyć się proces wyboru doradcy i później, jeżeli sytuacja na to pozwoli, uruchomimy formalnie procedurę prywatyzacyjną" - powiedział Skwarko.

"Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to w okolicach maja powinniśmy mieć oferty od inwestorów" - dodał.

Wiceprezes Nafty Polskiej powiedział, że jeśli oferty nie będą satysfakcjonujące to Nafta Polska nie zdecyduje się na sprzedaż.

dw1fjfa

Zaznaczył jednak, że w sprzyjających okolicznościach proces prywatyzacji tej grupy chemicznej mógłby zakończyć się do końca przyszłego roku.

Nafta Polska sprzedaje swoje akcje i te należące do Skarbu Państwa w konsolidowanej grupie chemicznej składającej się z Ciechu, Zakładów Azotowych Kędzierzyn i Tanowskich Azotów. Grupa ta planuje ponadto odkupić włocławski Anwil od PKN Orlen.

Skarb Państwa ma 36,68 proc. akcji Ciechu, w Tarnowie 49,08 proc. ma Nafta Polska, Skarb Państwa posiada 3,48 proc. W Kędzirzynie 80 proc. ma Nafta Polska, a 6,28 proc. walorów należy do Skarbu Państwa.(PAP)

pif/ ana/

dw1fjfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw1fjfa