Trwa ładowanie...
dt5hpim

NWZA Konsorcjum Stali zgodziło się na kupno Polcynku za nie więcej niż 12 mln zł

25.3.Warszawa (PAP) - Środowe NWZA Konsorcjum Stali zgodziło się
na kupno 100 proc. udziałów w radomskiej spółce Polcynk Sp. z o.o.
za nie więcej niż 12 mln zł - poinformowała...

dt5hpim
dt5hpim

25.3.Warszawa (PAP) - Środowe NWZA Konsorcjum Stali zgodziło się na kupno 100 proc. udziałów w radomskiej spółce Polcynk Sp. z o.o. za nie więcej niż 12 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

"Akcjonariusze zdecydowali, że kwota, za którą spółka może nabyć Polcynk, będzie nie większa niż 12 mln zł, czyli o 1,289 mln zł mniej od wyceny spółki Polcynk dokonanej przez niezależnego rzeczoznawcę" - podano w komunikacie.

Jak poinformowało Konsorcjum Stali, Polcynk to średniej wielkości spółka zajmująca się produkcją konstrukcji stalowych. Posiada własną bazę magazynowo-produkcyjno-handlową.

"Dzięki nabyciu Polcynku będziemy w stanie rozwinąć produkcję konstrukcji stalowych. Polcynk jako część większej grupy zwiększy swoją wiarygodność, a co za tym idzie zdolność do obsługi większych kontraktów. Spółka, dzięki wejściu w skład grupy Konsorcjum Stali, uzyska też dostęp do tańszej stali" - poinformował cytowany w komunikacie Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum Stali.

Polcynk posiada własną cynkownię. Spółka produkuje elementy konstrukcji hal, części linii produkcyjnych, elementy infrastruktury drogowej.

Przychody Polcynku za 2008 rok wyniosły 12,723 mln zł, a zysk netto 1,038 mln zł. Firma zatrudnia 90 osób. (PAP)

morb/ jtt/

dt5hpim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt5hpim