Trwa ładowanie...
obama

Obama mianował Bernanke na drugą kadencję jako szefa FED

Prezydent USA Barack Obama mianował we wtorek Bena Bernanke na drugą kadencję na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej, amerykańskiego banku centralnego, chwaląc go za przeprowadzenie USA przez najgorszy od lat 30. kryzys gospodarczy.
Share
Szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke i prezydent Barack Obama
Szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke i prezydent Barack ObamaŹródło: AFP
d12viyh

Obama przerwał wakacje, które spędza na wyspie Martha's Vineyard, aby w towarzystwie Bernanke ogłosić swoją decyzję.

_ Ben podszedł do znajdującego się na krawędzi zapaści systemu finansowego ze spokojem i wiedzą; śmiałymi działaniami i niesztampowym myśleniem pomógł wyhamować upadek naszej gospodarki _ - przekonywał prezydent.

_ Jestem pewien, że jako ekspert zajmujący się badaniem przyczyn Wielkiego Kryzysu Ben nigdy nie przypuszczał, że będzie należał do zespołu odpowiedzialnego za zapobieganie kolejnemu kryzysowi _ - powiedział Obama. _ Dzięki jego doświadczeniu, temperamentowi, odwadze i kreatywności udało mu się to właśnie osiągnąć. I dlatego mianowałem go na kolejną kadencję jako szefa Rezerwy Federalnej _.

d12viyh

_ Chciałbym wyrazić wdzięczność prezydentowi Obamie za zaufanie, jakie okazał mi tą nominacją oraz za jego niezachwiane wsparcie dla silnej i niezależnej Rezerwy Federalnej _ - dodał Bernanke.

Bernanke jest uważany za głównego twórcę strategii wyprowadzenia amerykańskiej gospodarki z recesji, odblokowania kredytów i ustabilizowania rynków finansowych częściowo przez wykorzystanie bezprecedensowego programu pożyczkowego.

Jednak ma on również przeciwników i niektórzy demokratyczni senatorowie ostrzegają, że czeka go trudne przesłuchanie zanim będzie mógł objąć swój urząd po raz drugi.

d12viyh

Podziel się opinią

Share
d12viyh
d12viyh