Trwa ładowanie...

Obowiązek noszenia maseczek. Już wkrótce zmiana przepisów

Obowiązek noszenia maseczek może zostać wkrótce zniesiony. Jak podkreślił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, dzisiaj lub jutro zapadnie wiążąca decyzja. Szef resortu zdrowia podkreśla jednocześnie, że obowiązek zakrywania ust i nosa nadal obowiązywał będzie w przestrzeniach zamkniętych.

Share
Obowiązek noszenia maseczek. Już wkrótce zmiana przepisów
Źródło: East News
d3mv86s

Obowiązek noszenia maseczek. Już wkrótce zmiana przepisów

Obowiązek noszenia maseczek może zostać zniesiony już we wtorek - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Obowiązek zakrywania nosa i ust zniknie, ale nie całkowicie.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Szumowski podkreślał, że obowiązek noszenia maseczek nie zostanie zniesiony aż do wynalezienia szczepionki. We wtorek ma się odbyć konferencja prasowa, podczas której szef resortu zdrowia spróbuje rzucić nowe światło na sprawę.

d3mv86s

Obowiązek noszenia maseczek. Kiedy mogą nastąpić zmiany?

Obowiązek noszenia maseczek nie zniknie całkowicie. Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal funkcjonował będzie przykładowo w sklepach, komunikacji miejskiej i innych pomieszczeniach zamkniętych. Zmieni się jednak to, że na świeżym powietrzu już nie będzie obowiązku zakrywania nosa i ust.

Nie wiadomo jeszcze, od kiedy przepisy w tej kwestii zostaną poluzowane. Możliwe, że już od 1 czerwca obowiązek noszenia maseczek częściowo odejdzie do historii. Wszystko zależy do tego, czy nie nastąpi nagły wzrost zachorowań.

d3mv86s

Podziel się opinią

Share
d3mv86s
d3mv86s