Trwa ładowanie...

"Oczekuję na stanowisko premiera w sprawie emerytur pomostowych"

Wicepremier, minister edukacji Roman
Giertych ma nadzieję, że jeszcze w środę będzie znane stanowisko
premiera odnośnie emerytur pomostowych nauczycieli. Oczekuję tego
z niecierpliwością
- powiedział minister w radiowych
Sygnałach Dnia".

"Oczekuję na stanowisko premiera w sprawie emerytur pomostowych"Źródło: WP.PL
d2a3hph
d2a3hph

W wtorek zarząd główny ZNP zdecydował, że 29 maja przeprowadzi 2- godzinny strajk ostrzegawczy w szkołach i przedszkolach.

ZNP domaga się m.in. znacznych podwyżek od 2008 r., zmian w przepisach emerytalnych, takich by nauczyciele, którzy mogą w tym roku przejść na wcześniejsze emerytury nie stracili tego przywileju jeśli nie podejmą decyzji w tej sprawie do końca maja. Związek domaga się także objęcia nauczycieli emeryturami pomostowymi bez względu na wiek oraz rozpoczęcia dialogu na temat problemów polskiej edukacji.

Giertych powiedział, że "podejmuje się obrony interesów nauczycieli nie tylko dlatego, że jest to grupa, której, jako minister edukacji, ma obowiązek bronić, ale z tego względu, że nacisk finansowy na edukację zwróci z nawiązką w następnych pokoleniach".

Nawiązując do swojego wtorkowego spotkania z prezesami oddziałów powiatowych ZNP Giertych powiedział, że odniósł wrażenia, iż do strajku 29 maja nie dojdzie. _ Nie widziałem wczoraj entuzjazmu dla tego strajku, spotkanie zakończyło się raczej w bardzo dobrej, życzliwej atmosferze _ - dodał.

Wicepremier powiedział, że w środę spotka się z Solidarnością oświatową. Ma on nadzieję, że po tym spotkaniu będzie znane stanowisko premiera i "sytuacja może się troszeczkę uspokoi".

d2a3hph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a3hph