Trwa ładowanie...

Od 2011 r. 39,46 euro za przelot nad Polską

Od przyszłego roku linie lotnicze będą płaciły 39,46 euro (ok.155,75 zł) za każdy przelot samolotu w polskiej przestrzeni powietrznej - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Od 2011 r. 39,46 euro za przelot nad PolskąŹródło: Jupiterimages
d1oimrq
d1oimrq

Komisja Rozszerzona Europejskiej Organizacji do Spraw Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej Eurocontrol zatwierdziła na przyszły rok stawki tzw. opłat trasowych państw członkowskich należących do organizacji, w tym Polski.

W październiku ULC poinformował, że Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przesłała do Urzędu do konsultacji propozycję nowej stawki tzw. opłaty trasowej na przyszły rok w polskiej przestrzeni powietrznej, która miałaby wynieść ok. 154,90 zł. W tym roku opłata ta wynosi 39,93 euro (ok. 166 zł).

ULC przypomina, że stawka ta co miesiąc jest ponownie przeliczana na euro przy zastosowaniu średniego miesięcznego kursu wymiany euro na walutę krajową z miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym został wykonany lot.

Opłata trasowa jest naliczana i pobierana przez Centralne Biuro Opłat Trasowych Eurocontrol w Brukseli. W skład Eurocontrol wchodzi 38 państw; Polska należy do tej organizacji od września 2004 roku.

d1oimrq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oimrq