Trwa ładowanie...
d14rl8m

Oferta spółki zależnej Hawe najkorzystniejsza w przetargu na budowę sieci w woj. podkarpackim

21.08. Warszawa (PAP) - Oferta Otwartych Regionalnych Sieci Szerokopasmowych, spółki zależnej Hawe, została wybrana najkorzystniejszą w postępowaniu na zaprojektowanie, budowę i...

d14rl8m
d14rl8m

21.08. Warszawa (PAP) - Oferta Otwartych Regionalnych Sieci Szerokopasmowych, spółki zależnej Hawe, została wybrana najkorzystniejszą w postępowaniu na zaprojektowanie, budowę i operowanie telekomunikacyjną siecią szerokopasmową w woj. podkarpackim - podało Hawe w komunikacie.

Całkowita wartość projektu wynosi 310,821 mln zł brutto.

Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe to spółka w 100 proc. zależna od Hawe. Hawe informowało wcześniej, że w razie wygranej w przetargu będzie realizowała kontrakt wspólnie z Alcatel-Lucent Polska oraz TP Teltech z grupy Telekomunikacji Polskiej.

Oferta spóki była jedyną w przetargu. Oferty nie złożyło drugie zaproszone konsorcjum koreańskiego KT Corporation, Daewoo International Corporation, Asseco Poland, Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych, Biatel Telekomunikacja oraz KBTO. Na wcześniejszym etapie postępowania z przetargu zrezygnowało konsorcjum spółek Atende (dawniej ATM Systemy Informatyczne) i British Telecom Poland.

d14rl8m

Projekt obejmuje fazy projektowania i budowy na terenie województwa podkarpackiego pasywnej sieci szerokopasmowej, węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Obejmuje również fazę zarządzania oraz utrzymania sieci. Szczegółowe warunki podkarpackiego projektu przewidują wybudowanie na terenie województwa 2 tys. km szkieletowej i dystrybucyjnej sieci światłowodowej, a także 189 węzłów dystrybucyjnych oraz 14 węzłów szkieletowych.

Podkarpacka sieć to część przedsięwzięcia Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej (SSPW), które powstaje w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej. Celem projektów SSPW jest zwiększenie dostępu do internetu w pięciu województwach Polski Wschodniej wśród mieszkańców, firm i instytucji. W wyniku realizacji programu ma powstać nowoczesna infrastruktura ICT, obejmująca ponad 10 tys. km światłowodów i ponad tysiąc węzłów szkieletowo-dystrybucyjnych. Całkowity koszt projektów to około 1,4 mld zł. Realizacja całości sieci SSPW powinna zostać zakończona do końca sierpnia 2015 roku.(PAP)

pel/

d14rl8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14rl8m

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj