Trwa ładowanie...
d31i2x1

Ogromne nagrody dla MSZ. Ponad 29 mln dla podwładnych Waszczykowskiego

29,3 mln zł nagród wypłacono urzędnikom MSZ w ubiegłym roku. Najhojniej obdarowani zostali sekretarze i podsekretarze stanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Witold Waszczykowski był jednym z 5 ministrów, którzy nie przetrwali rekonstrukcji rządu.
Witold Waszczykowski był jednym z 5 ministrów, którzy nie przetrwali rekonstrukcji rządu. (East News, Fot: AFP/EAST NEWS)
d31i2x1

Choć oficjalnie żaden polityk ekipy rządzącej nie będzie krytykował byłego ministra spraw zagranicznych, to anonimowo przyznają, że MSZ nie działało od dwóch lat – pisze dziennik "Fakt", powołując się na własne źródła w partii Kaczyńskiego.

Dymisji Witolda Waszczykowskiego mogą jednak żałować urzędnicy resortu, bowiem to za jego kadencji wypłacone zostały znaczne nagrody przyznane przez premier Szydło. Kwota niebagatelna, bowiem w sumie wyniosła 29,3 mln zł – wynika z odpowiedzi na interpelację posła Krzysztofa Brejzy, który pytał o te nagrody.

Najhojniej obdzieleni zostali sekretarze i podsekretarze stanu, inkasując 265 tys. zł. Najwyższe nagrody dostali Jan Dziedziczak, wiceszef MSW ds. parlamentarnych Polonii oraz dyplomacji publicznej i Konrad Szymański wiceszef ds. europejskich. Obaj otrzymali po 51,4 tys. zł premii - podaje "Fakt".

d31i2x1

Płaca minimalna w górę. Nowa stawka od 2018 roku

Ale w czołówce nagradzanych zaleźli się też Bartosz Cichocki, który dostał 36,9 tys. zł i Marek Magierowski z 34 tys. zł nagrody.

Dziennik pyta, za co te nagrody i wskazuje, że obecny kryzys z Izraelem, który może się przełożyć na relację z USA, to efekty braku działań polskiej dyplomacji.

d31i2x1

W sumie, jak informowaliśmy w WP, wydanych zostało 200 mln zł na nagrody w 2 lata rządów PiS. O nagrodach w poszczególnych resortach pisaliśmy również tutaj.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d31i2x1

Podziel się opinią

Share
d31i2x1
d31i2x1