Trwa ładowanie...

Ogromne nagrody dla MSZ. Ponad 29 mln dla podwładnych Waszczykowskiego

29,3 mln zł nagród wypłacono urzędnikom MSZ w ubiegłym roku. Najhojniej obdarowani zostali sekretarze i podsekretarze stanu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ogromne nagrody dla MSZ. Ponad 29 mln dla podwładnych WaszczykowskiegoŹródło: East News, fot: AFP/EAST NEWS
dsvvq7s
dsvvq7s

Choć oficjalnie żaden polityk ekipy rządzącej nie będzie krytykował byłego ministra spraw zagranicznych, to anonimowo przyznają, że MSZ nie działało od dwóch lat – pisze dziennik "Fakt", powołując się na własne źródła w partii Kaczyńskiego.

Dymisji Witolda Waszczykowskiego mogą jednak żałować urzędnicy resortu, bowiem to za jego kadencji wypłacone zostały znaczne nagrody przyznane przez premier Szydło. Kwota niebagatelna, bowiem w sumie wyniosła 29,3 mln zł – wynika z odpowiedzi na interpelację posła Krzysztofa Brejzy, który pytał o te nagrody.

Najhojniej obdzieleni zostali sekretarze i podsekretarze stanu, inkasując 265 tys. zł. Najwyższe nagrody dostali Jan Dziedziczak, wiceszef MSW ds. parlamentarnych Polonii oraz dyplomacji publicznej i Konrad Szymański wiceszef ds. europejskich. Obaj otrzymali po 51,4 tys. zł premii - podaje "Fakt".

Płaca minimalna w górę. Nowa stawka od 2018 roku

Ale w czołówce nagradzanych zaleźli się też Bartosz Cichocki, który dostał 36,9 tys. zł i Marek Magierowski z 34 tys. zł nagrody.

dsvvq7s

Dziennik pyta, za co te nagrody i wskazuje, że obecny kryzys z Izraelem, który może się przełożyć na relację z USA, to efekty braku działań polskiej dyplomacji.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dsvvq7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsvvq7s