Trwa ładowanie...

Ojciec Rydzyk wyciąga rękę po kolejne pieniądze. Tym razem na ochronę środowiska

Ojciec Rydzyk sięga po pieniądze z różnych źródeł. Tym razem wystąpił o nie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na co przekaże uzyskane środki finansowe?

Ojciec Rydzyk wyciąga rękę po kolejne pieniądze. Tym razem na ochronę środowiskaFot: Piotr Drabik/flickr (CC BY 2.0)
d2lxhk7
d2lxhk7

Ojciec Rydzyk sięga po pieniądze z różnych źródeł. Tym razem wystąpił o nie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki finansowe chce przeznaczyć na ochronę środowiska - donosi "Fakt".

Dotacja miałaby być przeznaczona na stworzenie nowego kierunku studiów na uczelni o. Rydzyka w Toruniu. Projekt z szansą na dofinansowanie nosi nazwę "Studia podyplomowe. Polityka ochrony środowiska i zarządzania - I edycja 2017/2018".

Ile może otrzymać toruńska uczelnia Rydzyka? Jak czytamy w "Fakcie" nawet 285 tysięcy zł. Wcześniej polski duchowny otrzymał m.in. 3 mln zł. od ministerstwa sprawiedliwości na szkolenia medialne prokuratorów i sędziów.

"Skromniejszego" wsparcia udzieliło mu MSZ - 700 tys. zł na budowę kaplicy w ramach projektów promujących dobre imię Polski w świecie. O duchownym nie zapomniał też wicepremier Piotr Gliński, który przekazał Telewizji Trwam 140 tys. zł na promocję czytelnictwa.

Oczywiście nie są to jedyne pieniądze, jakie trafiły do o. Rydzyka. Fundacja "Lux Veritatis", której przewodzi, dostała ponad 26 mln zł. w ramach ugody z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O sprawie pisaliśmy w lutym.

d2lxhk7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lxhk7